Šešias dienas Plungės kultūros centre trukęs „Teatro rojus“ baigėsi

2014-05-15
Atidarymas
Kūrybinė laboratorija su Capoeira Lietuva mokyklos treneriu Justu Ščiuku, Vidmantu Valanitėjumi ir Marku Aurelijumi Piešinu
Kūrybinė laboratorija su gatvės šokių ufas vadovu Artūru Iljinu


 

 

 

       Netylantys aplodismentai, akyse suspindusios ašaros, daugybė jaunų, entuziastingų ir teatru gyvenančių žmonių vienoje salėje, stipriai suspaustos rankos ir visiems kartu atliekama festivalio simboliu tapusi daina ,,Mes – pasaulio vaikai“ – tai tik keletas akcentų iš tarptautinio vaikų ir jaunimo teatrų festivalio – kūrybinės laboratorijos „Mažoji Melpomenė“ uždarymo ceremonijos…

       „Teatras yra rojus, nes tik teatre gali vykti tokie pat stebuklai, kaip rojuje“, – sveikindamas festivalio dalyvius, kalbėjo Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. O kaip rojus be šio festivalio simbolio – obuolių, kurie viso festivalio metu simbolizavo išmintį, meilę, grožį ir pažinimą.

       Vieniems festivalis truko 3, 4, 5 ir net 6 dienas, bet to užteko, kad abejingų neliktų. Festivalis Plungėje yra organizuojamas kas antrus metus ir šiais metais jis vyko jau 9-ąjį kartą. „Mažoji Melpomenė“ yra  vienas svarbiausių Plungės mieste vykstančių ir Plungės kultūros centro organizuojamų tradicinių renginių. Jis užima ypatingą vietą ir tarp visų Lietuvoje vykstančių  teatrinių projektų. Būtent Plungė yra vienas iš pirmųjų Lietuvos miestų, kuriame pradėjo vaidinti mėgėjai. O teatras  „Saula“ ir teatro režisieriai Sigita ir Romas Matuliai, organizuodami šį festivalį, ypatingai prisideda prie mėgėjų teatrinių tradicijų puoselėjimo, išsaugojimo, populiarinimo ir sklaidos.

       Tarptautiniame vaikų ir jaunimo teatrų festivalyje – kūrybinėje laboratorijoje  „Mažoji Melpomenė 2014“ dalyvavo Talino jaunimo teatras „Know how”, Tukumo vaikų ir jaunimo teatras „Knifinš“, Ukmergės  kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Nykštukas“, So Trupa from Palatul Copiilor Iasi iš Rumunijos, Klaipėdos vaikų ir jaunimo teatras „Svajonė“, Anykščių rajono Troškūnų jaunimo teatro studija „Mes“, Minsko teatro mokykla Nr.1 iš Baltarusijos, teatro studija „Remarka“ iš Molėtų bei festivalio – laboratorijos šeimininkai – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras  „Saula“.

       Tai daugiau nei 200 dalyvių, skirtingų asmenybių, kurie per festivalio dienas, dalyvaujant įvairiuose klubuose, užsiėmimuose, tradicinėje festivalio dalyvių Žvaigždžių alėjoje, masinėje šokių pamokoje Senamiesčio aikštėje, taip pat teatrinio meistriškumo laboratorijose, turėjo išskirtinę galimybę pasisemti naujų teorinių ir praktinių žinių, patobulinti savo įgūdžius. Šiais metais teatrinio meistriškumo laboratorijas vedė net 8 skirtingi profesionalūs ir didelę sceninę patirtį turintys asmenys. Vaidybos, scenos judesio, Suzuki metodų, kūrybiškumo ir improvizacijos mokė teatro ir kino režisierius, poetas, publicistas, dainų autorius ir atlikėjas Vytautas V. Landsbergis, Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir teatro trupės  „Degam“ aktoriai Indrė Mickevičiūtė ir Rokas Petrauskas bei Klaipėdos universiteto Režisūros katedros dėstytoja aktorė Justina Jukonytė. Energingų gatvės šokių paslapčių mokė Klaipėdos šokių klubo  „Ufas“ vadovas Artūras Iljinas. Dar naujais ir vis populiarėjančiais Capoeiros metodais festivalio dalyvius žavėjo  „Capoeira-Lietuva“ mokyklos treneris Justas Ščiukas, Vidmantas Valantiejus ir Markas Aurelijus Piesinas.

       Festivalio metu ,,Teatro rojus“ buvo kuriamas ne tik festivalio dalyviams, bet ir žiūrovams, nes jie buvo kviečiami net į 10 skirtingų įdomių ir visai šeimai skirtų spektaklių. Tradiciškai festivalis baigėsi iškilmingu nominacijų „Mažoji Melpomenė“ įteikimu festivalyje dalyvavusiems kolektyvams bei atsisveikinimo su scena vakaru. Festivalio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja dalyviams, žiūrovams, rėmėjams, partneriams ir teatro „Saula“ vaikų tėveliams už visokeriopą pagalbą ir didelį indėlį, kad festivalis ne tik pateisino, bet ir pranoko organizatorių, žiūrovų ir visų dalyvių lūkesčius. O festivalio šeimininkai – teatro „Saula“ režisieriai Sigita ir Romas Matuliai bei jaunieji teatro aktoriai – 2016-aisiais kvies į jubiliejinį X tarptautinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį – kūrybinę laboratoriją „Mažoji Melpomenė“!

 

Plungės  kultūros centro informacija


Bendra nuotrauka

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.