„Senior Group“ planuose – senjorų rezidencija Šateikiuose

2024-05-01
Nikolay Koblyakov, Diana Gžibovska, meras Audrius Klišonis, Jolanta Puidokienė
Nikolay Koblyakov, Diana Gžibovska, meras Audrius Klišonis, Jolanta Puidokienė

Plungės rajono savivaldybėje lankėsi senjorų rezidencijų tinklo „Senior Group“ atstovai, kurių planuose – jau šių metų viduryje Šateikiuose, restauruotame dvaro pastate, atidaryti senjorų rezidenciją, kuri jaukiais namais taps 28 senjorams.

Plungėje lankėsi kompanijos „Senior Group“ prezidentas Nikolay Koblyakov ir atstovė Baltijos šalyse Diana Gžibovska. Su svečiais susitiko Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, patarėja Vilma Šarnienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Puidokienė, vyr. specialistė Kristina Karalienė ir pastato, kuriame senelių rezidencija turėtų įsikurti, savininkas UAB „Plungės darna“ direktorius Darius Lauraitis.

Apie tai, kad Šateikiuose galėtų įsikurti senelių globos namai planuoti pradėta daugiau nei prieš dvejus metus. Restauruotas Šateikių dvaro ponų namas – puikiai tam tinkanti vieta. Sumanymui pritarė ir pastato savininkas Darius Lauraitis, sąlygos patiko ir kompanijai „Senior Group“. Idėjo įgyvendinimą pristabdė tik tai, kad reikėjo pakeisti statinio paskirtį. Tai užtruko, tačiau dabar dokumentai jau sutvarkyti, o „Senior Group“ pasiruošusi dar šią vasarą čia įkurdinti naują savo rezidenciją.

„Senior Group“ tokius namus jau yra atidariusi Panevėžyje. Be to, Panevėžyje, Alytuje, Ukmergėje ir kituose miestuose teikia dienos globos ir socialinės priežiūros paslaugas kliento namuose. Tad domėjosi, koks tokių paslaugų poreikis pas mus.

„Džiaugiuosi, kad mūsų ryšys su „Senior Group“ atsinaujino ir kad jie neatsisakė sumanymo įsikurti Šateikiuose. Manau, vadinamasis dvaro ponų namas, kuris stovi parke ir yra puikiai restauruotas – tikrai gera vieta seneliams gyventi. Atidarę čia rezidenciją, pagelbėsime ir eilėje patekti į senelių namus laukiantiems garbaus amžiaus žmonėms, o ir Šateikiuose daugiau gyvybės atsiras“, –  kalbėjo Savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Puidokienė minėjo, jog šiuo metu Plungės rajone veikia dveji senelių globos namai – Plungėje ir Žemaičių Kalvarijoje, abeji priklauso parapijoms. Už vieno asmens priežiūrą (priklausomai nuo jo sveikatos būklės) mokama 1250–1655 eurus. Laukiančiųjų eilėje – 24.

Šateikiuose esančiame 700 kv. m ploto pastate galima įkurdinti 28 asmenis. Tad čia vietos užtektų visiems laukiantiesiems. Žinoma, jei seneliai patys nors čia apsigyventi.

Kalbant apie įkainius, „Senior Group“ atstovai paminėjo, kad Panevėžyje jų įkainiai – 1950–2200 eurų už asmenį. Anot mero Audriaus Klišonio, Panevėžys – didmiestis, tad logiška, kad ten kaina didesnė. Kiek bus skiriama Plungėje, dar bus svarstoma.  

Prancūzų kompanijos vystomas prekės ženklas „Senior Group“ senjorų rezidencijų tinklą kuria visoje Europoje Tai alternatyva tradiciniam pensionui – rezidencijose senjorai gyvena lyg savo namuose, prižiūrimi globėjos „dukros“, kuri sukuria jiems šeimynišką ir saugią aplinką. Rezidencijos yra modernios, jaukios, senoliai gyvena nedidelėmis bendruomenėmis (po 6–7).

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.