Senamiesčio mokyklos moksleiviai profesijų mokėsi Karjeros dieną

2020-02-06

Sausio 24 d. Plungės Senamiesčio mokykloje

pirmasis pusmetis tradiciškai užbaigtas Karjeros diena. Mokiniai ir mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo skirtingose edukacijose: „Slaptas pinigų gyvenimas“ ir „Pirk dramblį“ (finansinio raštingumo pamokos), „Planas B“ (ekologijos tema), „Spintos istorija“ (pažintis su uniformos stilistika ir istorija). Visi penktokai ir šeštokai svečiavosi Plungės r. PK ir susipažino su policininko profesija. Vėliau penktokai dalyvavo viktorinoje „Profesijų pasaulis“, susitiko su ugdymo karjerai koordinatore ir išklausė paskaitą „Kur prasideda karjera?“, o šeštokams buvo surengtos varžytuvės „Atpažink profesiją“.  

Devintų klasių mokiniai šiai dienai ruošėsi iš anksto, kūrė filmukus apie profesijas ir surengė jų peržiūrą. Aktų salėje vyresnieji (7-10 klasių) mokiniai susitiko su Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Plungės poskyrio vadovu vyr. seržantu Mariumi Pečiuliu.

Daugelis klasių aktyviai leido laiką ne tik mokykloje, bet ir įvairiose įmonėse, tėvelių darbovietėse. Septintokai aplankė UAB „Plungės duonos kepiniai“, Plungės SRC. Aštuntų klasių mokiniai dalyvavo užsiėmime Lietuvos darbo biržos Jaunimo darbo centre ir buvo nuvykę į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyriaus Plungės poskyrį.

Patys mažiausi vyko į kino teatrą „Minija“ Gargžduose ir susipažino su kino teatro operatoriaus, administratoriaus, muziejininko-kolekcininko profesijomis. Pirmokai aplankė autoservisą „Bosh Car Service“ ir sužinojo, koks automechaniko darbas. Antrokai svečiavosi Plungės laikraščio „Žemaitis“ redakcijoje. Trečiokai susipažino su farmacininko profesija ir aplankė Plungės NORFOS vaistinę, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose kavinėje „Mr. Nom“ ir Žemaitės memorialiniame muziejuje Bukantėje. Viena ketvirtokų klasė vyko į Plungės rajono savivaldybės ligoninę, kiti dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Gondingos piliakalnių lobiai“ Žemaičių dailės muziejuje, „Blynų kepimas“ Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre bei susipažino su dailininko V. Vagnoriaus studijos „Menai sau“ veikla.

Džiaugiamės, kad Karjeros dienos veikloje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė.

 


 Ugdymo karjerai koordinatorė Loreta Oželienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.