Sėkmingas pavasaris Platelių meno mokyklai

2015-04-29
Pianistės. 1 eil.:  Rusnė Valančiutė, Darija Štangej, Paulina Šatkauskaitė, Neda Stirbytė, 2 eil.: Austėja Alminaitė, mokyt. Eglė Valančienė, Rugilė Valančiūtė, Viltė Valančiūtė, Agnė Sidabraitė, mokyt. Aliona Alminienė.
Saldus konkurso laureatai: Gintarė Gaubytė, Emilija Kulšytė, Adrijus Alminas, Gediminas Jokubauskas, koncertmeisterė Aliona Alminienė, mokyt. Aivaras Alminas
Netradicinis Brass kvintetas. Iš kairės: Adrijus Alminas, Paulius Jabšas, Gintarė Gaubytė, Gediminas Jokubauskas, Nojus Kuliešius

 

 

 

           Šių metų pavasaris Platelių meno mokyklos mokiniams buvo labai turtingas kelionių, konkursų ir festivalių. Mokiniai dalyvavo ne tik respublikiniuose, regioniniuose, bet ir tarptautiniuose projektuose. Kovo 18 d.  plateliškės pianistės grojo 5-ame fortepijoninių ansamblių festivalyje-konkurse „Muzika sujungia mus“ Plungėje. Paulina Šatkauskaitė, Runė Valančiutė, Agnė Sidabraitė, Austėja Alminaitė (mokyt. Aliona Alminienė) bei Darja Štangej, Neda Stirbytė  (mokyt. Eglė Valančienė) tapo konkurso laureatėmis. Fortepijoninis duetas – sesutės Viltė ir Rugilė Valančiutės (mokyt. Eglė Valančienė) – tapo konkurso diplomantėmis.

           Kovo 11-ą Platelių meno mokyklos dūdoriams teko švęsti svetur. Tą dieną vyko X Kuršžemės ir Žemaitijos regionų pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų atlikėjų konkursas Latvijoje, Saldaus mieste. Platelių meno mokyklai atstovavo šaunus būrys muzikantų, kurie buvo labai gerai įvertinti. Trimitininkė Emilija Kulšytė pelnė II vietos diplomą, eufonininkai Gediminas  Jokubauskas ir Gintarė Gaubytė – III vietos diplomą, o trombonininkas Adrijus Alminas įvertintas  pirmąja vieta. Visi šie mokiniai mokosi pas mokytoją Aivarą Alminą, juos lydėjo koncertmeisterė Aliona Alminienė. Mokytojas Aivaras Alminas taip pat buvo pakviestas dirbti vertinimo komisijoje.

           Kovo 25 d. Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje vyko VIII tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis-konkursas „Pavasario trimitai“. Iš Platelių meno mokyklos Alsėdžių skyriaus į konkursą vyko ansamblis „Varinukai“ (mokyt. Linas Senkus, koncertmeisterė Zita Vasauskienė). Jie pelnė diplomantų vardus. Mokytojo Aivaro Almino vadovaujamas „Netradicinis Brass kvintetas“ laimėjo I vietą.

           Balandžio 15 d. Liepojoje, Melngailo muzikos mokyklos koncertų salėje, vyko II tarptautinis fortepijoninių ir kamerinių ansamblių konkursas. Jame dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos jaunieji muzikantai. Platelių meno mokyklai atstovavo fortepijoninis duetas – Agnė Sidabraitė ir Austėja Alminaitė (mokyt. Aliona Alminienė). Mergaites konkurse lydėjo sėkmė. Jos buvo įvertintos II vietos diplomu.

           Balandžio 26 d. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje vyko tarptautinis medinių ir varinių pučiamųjų instrumentų solistų ir ansamblių festivalis-konkursas „Ventus muzikale“. Nepabūgęs konkurentų iš didžiųjų miestų mokyklų, konkurse ryžosi dalyvauti Platelių meno mokyklos trombonininkas Adrijus Alminas (mokytojas Aivaras Alminas, koncertmeisterė Aliona Alminienė). Jo pasirodymas buvo labai  sėkmingas: komisija skyrė Adrijui I vietos laureato diplomą.

           Smagu, kad tokios mažos kaimo mokyklos mokiniai dalyvauja dideliuose, svarbiuose projektuose ir laimėjimais nenusileidžia didžiųjų miestų mokyklų mokiniams. Tačiau tai ne tik šventė, bet ir didžiulis darbas bei atsakomybė ne tik už save, bet ir už savo mokyklą, rajoną, regioną, o tarptautiniuose renginiuose – ir už savo šalį.  

 

 

Platelių meno mokyklos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.