Seime – Plungės ir Mažeikių rajonų mokyklų mokinių darbų parodos „Šimtas kalėdinių atvirukų“ pristatymas ir atidarymas

2017-12-22


 

Gruodžio 12 d. LR Seime, Europos informacijos biure, buvo pristatyta Plungės ir Mažeikių rajonų mokyklų mokinių darbų paroda „Šimtas kalėdinių atvirukų“, skirta artėjančioms šv. Kalėdoms ir Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti. Parodos iniciatorius – Seimo narys Andriejus Stančikas. Savo apsilankymu parodoje jaunuosius menininkus pagerbė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Parodoje dalyvavo nemažas būrys moksleivių iš Plungės Senamiesčio mokyklos, kuriems jau daug metų vadovauja ir meno paslapčių moko mokytoja Aldona Bieliauskienė. Jos mokomi mokiniai kasmet dalyvauja rajoninėse ir respublikinėse parodose, olimpiadose ir tampa konkursų prizininkais ir laureatais. Jie pristatė savo kūrybos kelią rengiantis šiai parodai, pasidalijo mintimis ir atradimais. Kad kalbos neprailgtų, muzikos garsais į visų širdis beldėsi Platelių meno mokyklos saksofono specialybės mokinė Edita Vilniūtė. Eilėraščius ir žiemos pasakas dovanojo Platelių meno mokyklos Alsėdžių skyriaus mokinukės. Mokytoja Alma Vilnienė žemaičių kalba pristatė Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnaziją, papasakojo, kokie čia gyvena ir dirba kūrybingi, darbštūs, savo darbą mylintys mokytojai ir mokiniai. Parodoje dalyvavo ir Balėnų pagrindinės mokyklos mokiniai. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vaida Raišutienė pasidžiaugė, kad mažoje mokykloje gimsta dideli darbai ir jaunieji dailininkai kartu su kūrybinį procesą inicijavusia dailės mokytoja Alma Vilniene turi puikią galimybę patys nuvykti į iškilmingą parodos atidarymą Seime.

Po mokinių darbų parodos „Šimtas kalėdinių atvirukų“ pristatymo ir atidarymo kelionės dalyviai Seimo nario A. Stančiko padėjėjos R. Bieliauskienės ir gidų lydimi turiningai laiką leido LR Seimo rūmuose. Apžiūrėjo Lietuvos laisvės gynėjų galeriją, Algirdo Mykolo Brazausko salę, Prezidento salę, pabuvojo Kovo 11-osios Akto bei Konstitucijos salėse, apsilankė moderniai įrengtoje Seimo pasėdžių salėje. Seimo koridoriuose maloniai pabendravo su LR Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu ir kitais Seimo nariais. Papietavę Seimo kavinėje, mokiniai išvyko į Katedros aikštę, kur jų laukė įspūdinga Vilniaus miesto eglė. Kalėdinio šurmulio ir nuostabių reginių vedini keliauninkai pavargę, bet pilni nepakartojamų įspūdžių, grįžo namo.

Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programą sudaro trys pagrindinės kryptys: Kurk, Švęsk ir Pažink. Mokiniai ir mokytojai, atvykę iš Žemaitijos regiono, norėjo parodyti kuriančią Lietuvą bei kvietė pažinti ją visiems kartu. Moksleivių darbai LR Seime Europos informacijos biure bus eksponuojami iki gruodžio 24 dienos.

LVŽS Plungės skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.