Savivaldybės pradinukai nešioja per sunkias kuprines

2013-10-14

  Laikysenos ydos, susijusios su įvairiu stuburo iškrypimo laipsniu, šiandien mokyklinio amžiaus vaikams diagnozuojamos gana dažnai. 2012-2013 m. m. rajono mokyklose  skeleto-raumenų sistemos sutrikimai nustatyti 716, arba 14,38 proc. sveikatą pasitikrinusių mokinių. Šis rodiklis per pastaruosius trejus mokslo metus padidėjo daugiau nei trečdaliu. Nustatyta, kad daugiausia šių sutrikimų užregistruota 2-4 ir 6-11 klasių moksleiviams (apie 22,64 proc. pasitikrinusių šių klasių mokinių). Palyginti 2012-2013 m. m. su 2010-2011 m. m., 1,6 karto išaugo skeleto-raumenų sistemos sutrikimų skaičius pradinių klasių mokiniams. Įrodyta, kad per daug sveriančios ar netinkamai nešiojamos kuprinės sukelia kaklo, pečių, nugaros skausmus, turi įtakos pasunkėjusio kvėpavimo bei netaisyklingos laikysenos vystymuisi.

  Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras rugsėjo 16-27 dienomis Plungės rajono mokyklose vykdė kuprinių svėrimo akciją, kurios tikslas – dar kartą atkreipti mokyklų bendruomenių, tėvelių dėmesį, kokią žalą gali padaryti didelis svoris, užverstas ant augančio vaiko stuburo. Siekiant išsiaiškinti, ar egzistuoja sunkios kuprinės problema Plungės rajone, Visuomenės sveikatos biuro specialistės pasvėrė 1 112 mokinių kuprines, iš jų – 293 pirmokų,  336 penktokų, 355 šeštokų.

  Moksleiviui rekomenduojama nešti ne sunkesnę kaip 10 proc. savo kūno svorio kuprinę. Kasdienis sunkesnės kaip 15 proc. kūno svorio kuprinės nešiojimas gali būti traktuojamas kaip rizikos veiksnys, darantis įtaką moksleivio nugaros skausmams ar stuburo pakenkimams atsirasti. Akcijos metu nustatyta, kad 598 (35 proc. visų mokinių) mokinių kuprinės svoris viršijo 10 proc. vaiko kūno masės, iš jų 518 (30 proc.) mokinių turėjo sunkias, tai yra nuo 10 proc. iki 15 proc. kūno masės svorio,  kuprines, o 80 (5 proc.) mokinių nešioja  per sunkias, daugiau kaip 15 proc. jų kūno masės sudarančias, mokyklines kurpines.  

  Sunkesnes nei rekomenduojama, tai yra daugiau kaip 10 proc. kūno masės sveriančias, kuprines nešioja:

  Dažniausiai kuprinės per sunkios dėl jose esamų nereikalingų daiktų: visos savaitės pamokų knygų ar pratybų, kelių dailės reikmenų rinkinių ir kt.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.