Savivaldybės meras A. Klišonis susitiks su Ministru Pirmininku S. Skverneliu

2017-02-02


       Vasario 9 dieną Vyriausybės posėdžių salėje numatytas Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijuotas susitikimas su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu. Susitikime dalyvaus ir aktualiausius savivaldai klausimus aptars Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

       Susitikimas su Premjeru yra viena iš Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijuojamų konsultacijų su naujojo Vyriausybės kabineto nariais.

       Dar prieš susitikimą Lietuvos savivaldybių merai Premjerui pateikė konkrečių klausimų ir tikisi sulaukti konkrečių atsakymų. Norima aiškumo, kokiomis priemonėmis Vyriausybė ketina stiprinti savivaldybių savarankiškumą ir suteikti joms daugiau į rankių teikti kokybiškas paslaugas gyventojams.

       Rengiamasi kalbėti ir apie savivaldybių finansinio savarankiškumo stiprinimą, mažinant jų priklausomybę nuo valstybės biudžeto. Ar bus sudarytos galimybės savivaldybėms turėti nuosavus finansinius išteklius investicijoms?

       Ne mažiau svarbi ir savivaldybių skolinimosi problema, kuri tiesiogiai susijusi su Fiskalinės sutarties į gyvendinimo konstituciniu į statymu.

       Susitikime numatyta kalbėti ir apie Vyriausybės programos nuostatą teisę disponuoti valstybine žeme suteikti savivaldybėms.

       Akivaizdu, kad Lietuvoje tarp atskirų jos regionų yra nemažai skirtumų, todėl Premjero prašoma į vardyti, kokios konkrečios priemonės numatytos mažinant ekonominę ir socialinę atskirtį tarp skirtingų šalies teritorijų.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.