Savivaldybės administracijos pastangomis teismai baigėsi

2013-09-10

         
           Gyveno du kaimynai. Sutardami gyveno, kol vieną kartą jiems per kelią didelis juodas katinas perbėgo. Ne,  tai ne sena, pamokanti  pasaka – tie kaimynai ir dabar gyvena Plungėje, Gandingos gatvėje. Tik, deja, nesutardami. Kaltas katinas…

              Miesto gyventojų akys dažnai užkliūva už vietinėje spaudoje beveik kas mėnesį pasirodančių publikacijų apie  plungiškių kaimynų – verslininko Jono Muralio bei Kazimieros ir Boleslovo Batavičių – nesutarimus.  J. Muralis pyko, kad kaimynų išnuomojamoje pokylių salėje, Gandingos gatvėje, verslininko teigimu, ne komercinės paskirties patalpose, be to, tyliojoje zonoje, po dešimtos valandos vakaro vyksta pokyliai, neleidžiantys jo šeimai miegoti. Prasidėjo teismų procesai, kaimynus, susodintus prie vieno stalo,  ne kartą bandė sutaikyti Savivaldybės administracijos darbuotojai. Nepavykus – Batavičiams buvo duotas į pareigojimas ginčo patalpas į registruoti kaip atskirą nekilnojamąjį daiktą pagal jų naudojamą paskirtį . Šeimininkams nevykdant minėtų reikalavimų,  2012 m. rugpjūčio 24 d. buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, skirta administracinė nuobauda. B. Batavičius šį nutarimą apskundė Plungės rajono apylinkės teismui, tačiau bauda buvo palikta, apeliacinis skundas netenkintas.

           Tada J. Muralis  kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą, prašydamas pripažinti, kad Savivaldybės administracija neatliko jos kompetencijai priskirtų veiksmų, vykdydama Batavičių patalpų naudojimo ne pagal paskirtį kontrolę, todėl norintis prisiteisti dėl to jam padarytas materialines išlaidas – 8 182 Lt. Pareiškėjas taip pat nurodė, kad dėl Savivaldybės administracijos kaltės daugiau nei ketverius metus buvo nedarbingas, sunkiai be vaistų užmiega, nuolat patiria psichologinius išgyvenimus, prarado galimybę gyventi pilnavertį gyvenimą (košmaras – ne Savivaldybė!). Taigi, paprašė priteisti ir neturtinės žalos 50 000 Lt. Klaipėdos apygardos administracinis teismas priteisė pareiškėjui iš valstybės, atstovaujamos Plungės rajono savivaldybės administracijos, 5 000 Lt neturtinei žalai atlyginti bei 2 085 Lt atstovavimo išlaidų.

           Plungės rajono savivaldybės administracija Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (VAT) padavė apeliacinį skundą, kuriuo prašė panaikinti Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą. VAT  Administracijos apeliacinį skundą tenkino, o bylą dėl J. Muralio reikalavimo pripažinti, kad  Savivaldybės administracija neatlieka jos kompetencijai priskirtų funkcijų, vykdydama statinio naudojimo  pagal paskirtį kontrolę, nutraukė. Kitoje bylos dalyje J. Muralio skundą atmetė kaip nepagrį stą.  Ši nutartis neskundžiama. Taigi, Administracijos pastangomis teismai baigėsi.

           Jeigu ne tas juodas katinas… Gyventų sau du kaimynai, vienas kitam bėdoje padėdami, nuoširdžiai pajuokaudami, valdžią pakeiksnodami. Ir dabar reikės gyventi, tik ar tas akmuo, užantyje laikytas, kada nors sutrupės?  
          

Savivaldybės informacija
           
           
          

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.