Savivaldybėje lankėsi Klaipėdos apskrities VPK viršininkas Alfonsas Motuzas

2022-05-19

Gegužės 19 dieną Klaipėdos VPK viršininkas A. Motuzas susitiko su Plungės rajono savivaldybės vadovais, administracijos darbuotojais ir seniūnais. Kartu su grupe Plungės PK pareigūnų aptartos pastarųjų metų aktualijos, kai tvarkai viešose vietose užtikrinti, saugiam eismui organizuoti, nusikalstamumo prevencijos tikslais buvo prašoma policijos pareigūnų dėmesio ir pagalbos.

Meras Audrius Klišonis pažymėjo, kad savivaldybės tarnautojai randa bendrą kalbą su Plungės PK pareigūnais. Dėl pandemijos paskelbus ekstremaliąją padėtį tiek savivaldybės administracija, tiek ir vietos policija kasdien turėjo papildomų rūpesčių, tačiau ir esant sudėtingiausioms situacijoms būtina garantuoti, kad visuomenės saugumas nenukentėtų.

Klaipėdos apskrities VPK viršininkas A. Motuzas domėjosi, koks santykis tarp seniūnų ir policijos pareigūnų, pasisakė už tolimesnį sklandų bendradarbiavimą, pareigūnų lankymosi seniūnijose periodiškumą, teiravosi nuomonės, ką šiame darbo bare dar galima tobulinti.

Tiek Žemaičių Kalvarijos seniūnas Liudas Gricius, tiek Platelių seniūnas Robertas Šimkus pažymėjo, jog su nerimu laukia vasaros sezono, kai žmones lyg magnetas sutraukia Platelių ežeras, aplink jį įrengtos stovyklavietės, taip pat – tradiciniai atlaidai ir miestelio šventės. Per didelį būrį visokių nutikimų pasitaiko, tačiau apskritai ir kitų seniūnijų seniūnai pasidžiaugė, jog įvykių skaičius, kai būtina įsikišti policijos pareigūnams, akivaizdžiai mažėja.

Susitikimo metu apgailestauta, kad rajonų centruose neliko blaivyklų, stikliuko mėgėjai, ypač – kaimuose, lieka nenubausti už viešą girtavimą ir rimties trikdymą. A. Motuzas ragino susirinkusiuosius didesnį dėmesį skirti nepilnamečių girtavimui, kuris dažnai slepiamas, kol ši piktžaizdė sprogsta rimtais sveikatos sutrikimais ar perauga į kitas priklausomybes bei provokuoja jaunimo nusikalstamumą.

A.Motuzas pasidžiaugė Plungės PK kolektyvo darbo rezultatais, geromis darbo sąlygomis atnaujintame pastate. Viršininkas sakė esąs suinteresuotas policininko darbo prestižu, nes gerų pareigūnų trūksta. Kalbėjo, jog kartu su kolegomis lankysis mokyklose ir ragins vyresniųjų klasių mokinius rinktis policininko profesiją.

„Apklausos rodo, kad policija šiuo metu pasitiki apie 80 procentų gyventojų – pažymėjo Klaipėdos apskrities VPK viršininkas A. Motuzas. – Kai padėtis valstybėje kritinė, policija imasi lyderystės“.

Policijos komisariato pareigūnai bei savivaldybės viešosios tvarkos grupės tarnautojai sutarė rengti bendrus reidus, seniūnai įsipareigojo pateikti informaciją apie rajono miesteliuose ir kaimuose organizuojamas šventes. A. Motuzas akcentavo, kad policijos pareigūnai į gautą pranešimą apie įvykį reaguoja labai greitai, esant būtinybei Plungės rajone pasitelkiami ir Skuodo ar Klaipėdos rajono policijos pareigūnai.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.