Save pažinti kviečianti mados paroda – Plungės kultūros centre

2015-09-24

       Įsibėgėjant pirmajam spalio savaitgaliui, penktadienį ir šeštadienį (spalio 2-3 d.), Plungės kultūros centre (Senamiesčio a. 3) vyks netradicinė paroda ‚,Kas tu esi?“ („Who are you?“).  Joje lankytojai išvys jaunų ir jau pripažintų mados ženklų ekspoziciją bei ją lydinčią kūrybinių kolekcijų parodą. Intensyvaus dviejų dienų renginio metu smalsaujantieji bus kviečiami bendrauti ir diskutuoti su dizaineriais, apsilankyti trumpametražių mados filmų peržiūroje.

       „Kas tu esi?“ yra pirmasis šiemečio Vakarų Lietuvoje didžiausio tarptautinio mados festivalio IKRA MADA žingsnis. Kasmet tobulėjanti mados šventė šįkart išaugino ir švietėjišką iniciatyvą – edukacinį projektą „IKRA MADA – Tavo mieste“. Jau vykusi Palangoje, Klaipėdoje, Šilutėje ir Gargžduose, dviem dienoms sustosianti Plungėje, ši paroda vėliau keliaus į paskutinę susitikimo su mados entuziastais stotelę savo žemėlapyje – Kretingą.

       „Kas tu esi?“ rengėjai tiki, kad mada domimasi ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, nors pagrindiniai su mada susiję įvykiai skleidžiasi būtent juose. Keliaujanti mados paroda sudaro sąlygas kiekvienam iš arčiau susipažinti su lietuviais mados kūrėjais: ne tik įvertinti jų kuriamus produktus, bet ir pažinti juos pačius iš arčiau, pabendrauti neformalioje aplinkoje, sužinoti, kokios idėjos įkvepia, ar pasmalsauti apie kūrybinės veiklos užkaborius.

       Parodos pavadinimas supažindina ir su paties šių metų IKRA MADA festivalio tema. Jo organizatoriai inicijuoja klausimų seriją, susijusią su tapatybės ir identiteto problema mados industrijos kontekste. Tie klausimai bus retoriškai keliami tiek renginių lankytojams, tiek jų dalyviams, skatinant vis daugiau dėmesio kreipti į funkcinę ir simbolinę vartojamų prekių ir įvaizdžių reikšmę. Anot festivalio prodiuserės ir sumanytojos Jurgos Sutkutės: „…žmonės, persisotinę ir persivartoję masinės mados, ilgainiui pavargo ir pradeda ieškoti  „savęs”, savo identiteto madoje. Drauge ieškoma naujų mados industrijoje aktyvių ženklų, kuriančių ir diktuojančių savą ideologiją, išskirtinumą ir kryptingai dirbančių dėl tokių ieškotojų”.

       Viena iš kertinių parodos organizatorių idėjų yra ta, kad kiekvienas žmogus yra madingas – taip mados terminas susigrąžinamas iš siauro mados kūrėjų diktato ir atiduodamas kiekvienam bei visiems. Tai kvietimas apmąstyti, kas yra mada, kiek svarbus individualizmas ir ką reiškia pati madingumo sąvoka. „Tu esi madingas“, – provokuoja parodos sumanytojai, tikėdamiesi paskatinti aktyvų žmonių domėjimąsi mados reiškiniu ir pastangas jį interpretuoti savaip.

       Į parodą užsukę lankytojai susipažins su mados ženklų geneze ir jų produktais. Penktadienį, 18 valandą, vyks parodos atidarymas, 18,30 val. – susitikimai su mados ženklų „Naked Bruce“ ir „2ru2ra“ dizaineriais. Abu parodos vakarus (penktadienį nuo 20 valandos, o šeštadienį nuo 16 valandos) – naujovė ne tik festivalio, bet ir viso Lietuvos mados pasaulio kontekste – trumpametražių mados filmų programa. Šeštadienį paroda duris atvers nuo 12 valandos, 14 valandą lankytojai kviečiami į nišinės parfumerijos „FUMparFUM“ degustaciją, o išsisklaidžius kvepalų aromatams, 15 valandą, – į atvirą diskusiją apie žmogaus tapatybę atskleidžiančio stiliaus paieškas „Mada, stilius ir identitetas“.

       Parodos ekspozicijoje abi dienas bus galima susipažinti su mados ženklais „LT-identity | BALTAI“, „FUMparFUM created by Aistis Mickevičius“, „DD Workshop“, „Naked Bruce“, „BIS A BIS“, „Bambero“, „Salanida“, „AgneArt“ (menininkė Agnė Kišonaitė), „2ru2ra“ bei jų kūriniais.

       Parodos lankymas nemokamas. Parodos kuratorė Asta Labžentytė.

 

Daugiau informacijos:
festivalio kūrybos vadovė
Asta Labžentytė, + 370 618 18 915, asta@ikramada.lt;
 
festivalio prodiuserė
Jurga Sutkutė, +370 682 54 202, jurga@ikramada.lt.
 
Parenge Kristina Sadauskienė
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.