Liepos 15 ir 16 dienomis, šeštadienį ir sekmadienį, – PASIMATYMAS MANO SVAJONIŲ PARKE! Ir mažus, ir didelius kviečiame prie kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų!
Liepos 15 d., šeštadienį, 14 val., – aktoriaus Rolando Dabruko monospektaklis „Paslaptis O“. Renginys nemokamas.
Liepos 16 d., sekmadienį, 14 val., – „Mažasis cirkas“ kviečia į klounados spektaklį visai šeimai „Blusa ir Profesorius“ (pagal to
paties pavadinimo H. K. Anderseno pasaką). Trukmė – 40 min. Bilieto kaina 2 eurai.
Apie Rolandą Dabruką ir jo kūrybą
Spektaklis „Paslaptis O“ sukurtas pagal autoriaus knygą „Aš kitoks“. Tai teatralizuotas knygos pristatymas, kuriame TV laidų vedėjas Gandras Garnys Garniauskas ir jo svečias (kurio vardo dabar negalime išduoti) pasakoja istoriją apie knygos herojų varliuką, vardu Tutį, jo nuotykius ir amžiną draugystę.
Autorius, iliustratorius, scenografas, aktorius – Rolandas Dabrukas.
Režisierė ir aktorė – Edita Kliučinskaitė.
Kostiumų dizaineriai: Rolandas Dabrukas, Edita Kliučinskaitė, Irena Kiaulevičienė. Dekoracijos – Lino Natkevičiaus.
Muzikiniai efektai – Viktoro Ralio.
,,Dieną Amerikoje pradedu su angelais“, – sako dailininkas, išleidęs knygelę vaikams
Iš Veisiejų seniūnijos Senkonių kaimo kilęs dailininkas, knygų iliustratorius Rolandas Dabrukas gyvena, kuria, Lietuvos vardą garsina Jungtinėse Amerikos Valstijose. Į jas Rolandas išvyko po studijų Šiaulių pedagoginiame institute, kuriame įgijo dailės mokytojo specialybę. Amerikoje jis dirbo įvairius darbus, o vėliau baigė vizualaus meno ir iliustracijos magistro studijas. Iš pradžių menininkas buvo apsistojęs Konektikuto valstijoje, po to persikėlė į Kaliforniją, Los Andželo miestą. Ten šiuo metu dėstytojauja meno mokyklose, tapo, šoka, rašo, iliustruoja knygas.
Los Andžele, anot jo, daug menininkų, todėl ten didesnė konkurencija. Šiame mieste gimė ir jo knygelė vaikams ,,Aš kitoks“. Ją šiemet „Knygų lango“ serijoje išleido leidykla „Ramduva”. Dar anksčiau Rolandas yra išleidęs knygelę vaikams „Zoolidays“ anglų kalba, kuri turėjo didelį pasisekimą, buvo apdovanota premija. Amerikoje Rolandas Dabrukas žinomas kaip minėto leidinio pagrindinis veikėjas – mėlynasis briedis, kurį jis vaidina įvairiuose kultūriniuose renginiuose.
Sankonių kaime mėgo stebėti buožgalvių, varliukų gyvenimą
Paklaustas, kaip gimė idėja išleisti knygelę „Aš kitoks“, menininkas sakė, kad nuo vaikystės labai mėgo visokias pasakas, istorijas. Jam tai buvo įdomu, o ir tėvai skatino berniuko kūrybiškumą. Taigi, meilė pasakoms išliko iki šiol. Los Andžele dailininkas sukūrė istoriją apie gandrus ir varliukus. Pati istorija yra apie diskriminaciją, kuri, jo teigimu, aktuali visais laikais. Mes visi apdovanoti talentais nuo pat gimimo, tik labai dažnai iš tų mūsų išskirtinių ypatumų, dėl to, kad mes „kitokie“, yra tyčiojamasi. Skaudžiausia, kai tai daro mūsų artimieji. Tokia negatyvi įtaka priverčia mus užsisklęsti, nepasitikėti savimi, užsidaryti vienatvėje. O ką jau kalbėti, kai vaikai emigruoja kartu su savo tėveliais svetur, kur nėra mylinčios močiutės, kur kiti vaikai kalba nesuprantama kalba, kur niekas su tavimi nenori žaisti, nes tu „kitoks“. Emigrantas kitoje šalyje diskriminuojamas, nes nemoka kalbos, kitokia vietinė kultūra, todėl nelengva pritapti. Ypač sudėtinga mažiems vaikučiams, mažoms širdelėms, kurios dėl to labai išgyvena.
„Mano knygos „Aš kitoks“ herojus – varliukas Tutis. Jis savame tvenkinyje jautėsi atstumtas ir vienišas, nelaimingas, nes gimė ne žalias, o oranžinis. „Dink tu, varliūkšti, iš mūsų tvenkinio, mums tokių apelsinų čia tik ir betrūko!” – tyčiojosi aplinkiniai. Vis dėlto, kai varliuką sumedžioja pietums gandrytė Ora, situacija pasikeičia. Ji negali Tučio suvalgyti, nes oranžinis varliukas pasirodo labai gražus, išskirtinis. Užsimezgusi judviejų draugystė atveria skaitytojams margaspalvį pievų pasaulį ir supažindina su mielais jų gyventojais. Liūdesį pakeičia džiaugsmas, o nuoširdūs draugai išgydo Tučio širdelę nuo vienatvės. Gyvenimas tampa kitoks!“, – pasakojo Rolandas.
Jis sako, kad gerai yra būti kitokiu, išsiskirti. Visada geriau pasirinkti daryti tai, kas daugiausiai teikia džiaugsmo: ,,Jei mėgsti piešti, piešk, jei mėgsti dainuoti – tai dainuok, mėgsti šokti – šok. Darydamas tai, kas labiausiai patinka, vaikas įgauna pasitikėjimo savimi, tampa linksmesnis, labiau savimi pasitikintis. Būdamas savimi, visur susirasi draugų“, – tvirtina menininkas, sakydamas, kad naują savo knygelę skiriantis tiems, kuriems reikia meilės, o meilės reikia visiems…
Žemaičių dailės muziejaus inf.