Šaunusis Plungės kanklininkas

2017-03-28

 

 

Kanklės – vienas archaiškiausių lietuvių liaudies instrumentų. Įdomu tai, kad senovėje jas gamindavo ir jomis kankliuodavo vyrai. Gal todėl kanklėmis groti pasirinko ir Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos trečiokas Erlandas Gricius. Jis garbingai tęsia vyrų kanklininkų tradiciją, puikiai muzikuodamas šiuo ypatingu instrumentu, apdainuotu lietuvių liaudies dainose, pasakose, padavimuose, dažnai siekiančiuose tuos laikus, kai lietuviai dar buvo stabmeldžiai ir tikėjo, kad žmogaus siela gali persikelti į medį, į kankles ir kalbėti arba raudoti žmogaus balsu.

Štai, sėkmingai įveikęs Žemaitijos ir Klaipėdos krašto atrankinį turą Klaipėdoje, kovo 18 d. Erlandas Gricius dalyvavo XIII nacionalinio Jono Švedo liaudies instrumentų atlikėjų konkurso baigiamajame respublikiniame ture Vilniuje ir pelnė laureato vardą. Tai ne pirmas jaunojo atlikėjo aukštas pasiekimas. Šaunusis kanklininkas jau yra laimėjęs nemažai konkursų ir pasiryžęs Plungę garsinti ateityje. Erlandą kankliuoti moko mokytoja metodininkė Irena Urbonienė, o nacionaliniame konkurse jam akomponavo koncertmeisterė Romena Bernotienė.  

 

Dalia Stasikėlienė,
Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Silvos Galvadiškytės nuotraukoje Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokinys, XIII nacionalinio Jono Švedo liaudies instrumentų atlikėjų konkurso laureatas Erandas Gricius su savo mokytoja Irena Urboniene ir koncertmeistere Romena Bernotiene.
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.