„Saulos“ teatro meno sesija KU Menų akademijoje

2016-10-25


       Spalio 21-22 dienomis Plungės kultūros centro teatro „Saula“ aktoriai, kaip tikri studentai mokėsi Klaipėdos universiteto Menų akademijoje. Šiomis dienomis jiems buvo surengta teatro meno sesija. Teatro meno sesija – tai baigiamosios teatro „Saula“ šiais metais vykdomo teatrinio veiksmo – kultūrinės edukacijos projekto „Atviras teatras 24“ veiklos. Plungės kultūros centro parengtą projektą iš dalies finansuoja LR kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba. Projekto „Atviras teatras 24“ sumanytojai ir vadovai – teatro „Saula“ režisieriai Sigita ir Romas Matuliai.

       Dviejų dienų teatro meno sesijoje teatro „Saula“ aktoriai dalyvavo vaidybos ir režisūros studijų programų paskaitose. Kaip tikri studentai, „sauliečiai“ savo gebėjimus tobulino teatrinio dainavimo, vaidybos, scenos judesio, pontomimos, šokio ir teatro režisūros užsiėmimuose. Praktinius mokymus vedė geriausi teatro meno srities specialistai – Klaipėdos universiteto dėstytojai: aktorė ir dainininkė Evelina Lozdovskaja, aktorė Justina Jukonytė, aktorius, mimas ir režisierius Aleksas Mažonas, choreografė Aušra Krasauskaitė. Refleksijas ir diskusijas projekto dalyviams vedė Teatro katedros vedėja doc. dr. Danutė Vaigauskaitė. Teatro „Saula“ aktoriai ne tik mokėsi, bet ir padedami universiteto pedagogų kūrė spektaklius, etiudus, vokalo bei šokio miniatiūras,  įvairias kūrybines instaliacijas. Visus šiuos sukurtus darbus besibaigiant teatro sesijai „sauliečiai“ parodė Menų akademijos Mokomajame teatre. Darbus stebėjo Teatro katedros pedagogai, kurie nepaprastai gerai įvertino jaunųjų aktorių kūrybą ir pasidžiaugė, kad Lietuvoje turbūr vienintelis vaikų ir jaunimo teatras, kuriantis ir dirbantis taip profesionaliai, tai Plungės teatras „Saula“.

       Po paskaitų vyko bendravimo su režisūros ir vaidybos studijų programų studentais vakarai. Studentai teatro „Saula“ aktoriams rodė savo sukurtus spektaklius, egzaminams ruošiamus kūrybinius darbus, pasakojo apie vaidybos ir režisūros studijų specifiką. Na, žinoma, koks studentiškas gyvenimas be studentiškų pramogų? Menų akademijos studentai, baigiantis teatro sesijai, surengė „sauliečiams“ tikrą studentišką vakarėlį, kuriame netrūko geros nuotaikos, studentiškos išmonės ir studentiškų picų.

       Beveik metus vykęs Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ teatrinio veiksmo – kultūrinės edukacijos projektas „Atviras teatras 24“ baigėsi. Projekto veiklos sudarė puikias galimybes  Plungės kūrybingam jaunimui, dalyvaujančiam teatrinėje veikloje, gerinti savo kompetencijas,  didinti kūrybiškumą, mokytis  ir dirbti  su geriausiais šalies teatro aktoriais, režisieriais, teatro pedagogais. Teatro „Saula“ aktoriai viso projekto metu daug bendravo, kūrė, keliavo, susipažino su puikiais žmonėmis, turiningai leido laiką, realizavo savo kūrybinius sumanymus.Plungės kultūros centro informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.