Saugus elgesys prie vandens ir vandenyje

2023-06-11

Vasara – atostogų metas. Keliaujame į gamtą, lepinamės saulės voniomis, mėgaujamės upių, ežerų ir  jūrų teikiama gaiva. Bet visi šie malonumai turi ir kitą – nemaloniąją – pusę: jie grasina įvairiais sveikatos sutrikimais ir nelaimingais atsitikimais vandenyje. Klaipėdos PGV Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kartu su Plungės savivaldybės administracija dar kartą primena saugaus elgesio vandenyje reikalavimus ir rekomendacijas.

Būk saugus prie vandens ir vandenyje (elgesio taisyklės)

Suaugusiųjų elgesys:     

Vaikų priežiūra:

Jei žmogus skęsta:

Pirmiausia šaukitės pagalbos, atkreipkite kitų žmonių dėmesį, kvieskite gelbėjimo tarnybas numeriu 112. Jei įmanoma, paduokite skęstančiajam virvę, storą lazdą ar kitą priemonę, kad galėtumėte jį ištraukti į krantą. Pats gelbėkite, tik jei mokate gerai plaukti, žinote, kaip prisiartinti ir nugabenti skęstantįjį į krantą. Skęstantis žmogus būna apimtas panikos, griebiasi ir nardina gelbstintį žmogų, todėl grėsmė kyla abiem. Jei turite gelbėjimo priemonę (ratą, plūdurą), paduokite ją skęstančiajam per maždaug 1,5 m atstumą, laikydami ją prieš save, tada tempkite jį į krantą.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.