Saugokite internetinio banko duomenis

2015-01-12

 

       Sukčiavimas telefonu nedingsta, nes per keletą minučių sukčiams atneša tūkstančius, tai yra Jūsų ilgai ir sunkiai taupytus pinigus. Pastaruoju metu Plungės rajone vėl suaktyvėjo sukčiai, skambindami žmonėms ir prisistatydami pareigūnais. Šiais metais jau pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, o dar keletas asmenų nepatikėjo skambinusiaisiais ir nesuteikė savo bankininkystės duomenų.

       Jokiu būdu niekam niekada neatskleiskime savo prisijungimo prie interneto banko duomenų – slaptažodžio ir kodų iš banko išduotos kortelės. Primename, kad konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje (kortelėje), taip pat paskolų iš kreditą teikiančių bendrovių operacijoms atlikti.

       Joks pareigūnas niekada nereikalaus šių duomenų. Niekas neturi teisės jų klausti. Atskleisti interneto bankininkystės duomenis – tas pats, kaip duoti raktą nuo savo namų nepažį stamajam.

       O sukčiai skambina ir prisistato būtent pareigūnais: policijos, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos, prokuratūros… Jie į žūliai meluoja, sakydami, kad vykdomas nusikaltimas, per Jūsų sąskaitą „plaunami“ pinigai ir reikalingas sekimas, stebėjimas. Jus siekiama išgąsdinti, prisistačius rimtų tarnybų atstovais. Netikėkite.

       Net jei banko sąskaitoje neturite pinigų, vis tiek saugokite savo duomenis. Su jais sukčiai per kelias minutes telefonu pasiima greituosius kreditus, o Jūs liekate už juos skolingi.

 

 

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 

Plungės rajono policijos komisariato

Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.