SAUGOKIMĖS GAISRŠ²

2013-01-23

 

        Jau šiais metais  Plungės rajone kilo 6 gaisrai, 2 iš jų – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių į rengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimo. Tris kartus ugniagesiai buvo kviesti dėl užsidegusių suodžių dūmtraukiuose.
        Žiemą gaisrai daugiausia  kyla gyvenamajame sektoriuje, nes, atšalus orams, gyventojai pradeda daugiau kūrenti ar šildyti savo būstus į vairiais būdais ir, žinoma, neišvengia skaudžių nelaimių.
         Dažna gaisrų kilimo priežastis yra dėl neblaivių gyventojų, neatsargiai rūkančių lovose, ar neatsargaus jų elgesio su ugnimi, perkaitintų krosnių, netvarkingų dūmtraukių ir kt.
        Sinoptikai į spėja, kad artimiausiu metu orai Lietuvoje bus  šalti. Spaudžiant šalčiams,  išauga ir gaisrų tikimybė. Gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, intensyviau kūrena krosnis ir židinius, dažniau naudoja šildymo į renginius, elektrinius buitinius prietaisus.
        Primename, kad gaisrai namuose, apšildomuose krosnimis, kyla, kai jos perkaitinamos, kai atsiranda plyšiai kaminų, židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat, kai prakurai naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba į rengti nedegų pagrindą. Negalima malkų bei kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių. Kad mažiau užsiterštų kaminai arba jų į dėklai, geriausia kūrenti sausomis malkomis. Kai kūrenasi krosnis ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų, nepatikėkite jų priežiūros mažamečiams vaikams. 
        Kita aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Atminkite, kad pavojinga į elektros tinklą iškart į jungti kelis elektros prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali į vykti trumpas jungimasis, dėl to dažnai taip pat  kyla gaisrai. Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti ant nedegaus paviršiaus, toliau nuo užuolaidų bei baldų. Nepalikite ant jų padžiautų drabužių, o,  išeidami iš namų, elektrinius šildymo prietaisus  išjunkite. Vis nemažėja gaisrų ir dėl savos gamybos elektrinių šildymo prietaisų. Dėl šios priežasties ypač dažnai dega statybininkų vagonėliai, sodo nameliai, garažai. Todėl daug  saugiau naudoti gamyklinius šildymo prietaisus, žinoma, prieš tai gerai susipažinus su jų eksploatavimo taisyklių reikalavimais.
        Smarkiai atšalus, dėl į vairių sutrikimų gali užšalti ir vandentiekio vamzdžiai. Neretai gyventojai juos bando atšildyti atvira ugnimi – litavimo lempomis, deglais ir pan. Metalas yra geras šilumos laidininkas, todėl,  stipriau į kaitus vamzdžiui, gali užsidegti jį liečiančios medžiagos, nors jos bus ir kaimyninėje patalpoje. Vamzdžiams šildyti geriausia naudoti į kaitintą smėlį arba, juos apvyniojus skudurais, užpilti karštu vandeniu.
        Prašome gyventojų užtikrinti, kad gaisriniai automobiliai galėtų privažiuoti prie pastatų, vandens telkinių, hidrantų, negalima  jų užstatyti transporto priemonėmis. Gyventojams patariama, nelaukiant nelaimės, į sigyti bei gyvenamosiose patalpose į sirengti autonominius dūmų detektorius, kurie į spėtų žmones apie gaisro pavojų.
       
       
Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus inf.

 
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.