Saugaus eismo pamoka – koncertas „Tik Jums, Mieli Keturakiškiai“

2014-06-03       2014 m. gegužės 24 d. Žlibinų bendruomenėje (Žlibinų sen., Plungės r. sav.)   vyko prevencinis saugaus eismo  projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“  renginys, kuris  pakvietė visus į tradicinį dviratininkų žygį. Tai buvo saugaus eismo pamoka – koncertas ,,Tik Jums, Mieli Keturakiškiai“. Žygis vyko maršrutu Žlibinai – Keturakiai. Tai toliausiai nuo seniūnijos centro nutolusi gyvenvietė. Prie  mokyklos susirinko  apie 30 žygio dalyvių. Prie vietinių   žygio entuziastų  prisidėjo ir Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojo Alvydo Jakšto. Jauniausiam eismo dalyviui Viliui – penkeri metukai, o vyriausiajam – šešiasdešimt. Mažasis Vilius įveikė 9 km žvyruoto vieškelio. Už ištvermę Plungės rajono savivaldybės meras A. Klimas jam įteikė asmeninę dovanėlę – šaškių žaidimų lentą.

       Policijos pareigūnas Gintaras Aleškevičius renginio dalyviams priminė saugaus elgesio kelyje taisykles. Geros kelionės ir saugiai nuvykti į Keturakių kaimą palinkėjo ir Plungės rajono savivaldybės meras Albinas Klimas. Kelionė buvo saugi, smagi, su poilsio stotelėmis ir nuotykiais.

       Žygio dalyviams pasiekus tikslą,  Keturakių kaime, istorinės dvarininkų Gurskių dvaro sodybos parkelyje, jau šurmuliavo vietiniai gyventojai, o  nemažas būrelis žlibiniškių ruošėsi koncertui. Saugaus eismo pamoką – koncertą pradėjo Žlibinų KC direktorius Žydrūnas Purauskis. Koncerto vedėjas kalbėjo, kad renginiai,  skirti saugiam eismui– tai gera proga dar kartą priminti apie kiekvieno atsakomybę už savo ir kitų eismo dalyvių gyvybę keliuose.  Priminė, kad eismo dalyviu tampame dar gulėdami vežimėlyje,  ir palinkėjo visiems saugaus kelio. O saugaus eismo pamokos – koncerto estafetę perdavė  Å½libinų kultūros centro kolektyvams ir jų vadovams: vokaliniam ansambliui „Melodija“ (vad. Nijolė Puplauskienė), šokių kolektyvams   „Sausdarvielis“ ir  „Sausdravielė vakč“  (vad. Loreta Vaitkutė), moterų chorui ir vyrų ansambliui (vad. Stefa Stonienė). Net šeši  KC kolektyvai  dalyvavo saugaus eismo pamokoje – koncerte. Kaimo kapela, vadovaujama Alfredo Lučinsko, džiugino smagiomis melodijomis  ir visus kvietė polkos ritmu pamiklinti kojas pievelėje.  Bendruomenės tarybos narė  Stanislava Gaubienė  priminė Keturakių kaimo istoriją ir iš šių vietų į gyvenimą išėjusių žymių žmonių pavardes. Po renginio atšvaitai, liemenės, krepšiai su šviesą atspindinčiais elementais, atmintinės buvo padovanoti Keturakių kaimo gyventojams ir svečiams. 

       Dabartiniai dvaro sodybos šeimininkai Raimonda ir Vygantas Kučinskiai bei kaimo seniūnaitė Lina Petreikienė svečius ir kaimynus vaišino naminiu sūriu, duonos  gira ir šviežiu medumi.

       Džiaugiamės, kad, vykdant projektą, kartu dalyvavo Žlibinų KC, seniūnija, mokykla, policijos atstovai.

 

Žlibinų bendruomenės pirmininkė Dangerutė Pakalniškienė


 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.