Šateikiuose ir Žemaičių Kalvarijoje – savanoriai iš JAV

2017-07-10

Beveik mėnesį Šateikių vaikų dienos centre bei Žemaičių Kalvarijos vaikų ir jaunimo centre „Vilties vėrinėliai“ savanoriavo JAV gyvenančių lietuvių ar mišrių šeimų vaikai, organizacijos „Vaiko vartai į mokslą“ savanoriai – trečioji išeivijos karta. Birželio 29 dieną Savivaldybėje savanorius priėmė meras Audrius Klišonis.

Meras A. Klišonis padėkojo į senelių žemę iš JAV atvykusiems savanoriams už pagalbą Plungės jaunimui. „Manau, kad vienas kitų pažinimo, pabendravimo reikėjo abiem pusėms. Ar nebuvo sunku susikalbėti, nes mūsų rajone kalbama tarmiškai – žemaitiškai? Kokius įspūdžius išsivešite?“ – klausė jaunuolių meras.

Pasirodo, dalis Čikagos priemiestyje gyvenančių jaunuolių Lietuvoje lankosi nebe pirmą kartą, keletas jų dar turi Lietuvoje gyvenančių giminių, o vieno vaikino senelė gyvena mūsų kaimynystėje – Salantuose, todėl bėdų dėl kalbos barjero tikrai nekilo, mat visi atvykusieji supranta ir kalba lietuviškai.

Vykdami savanoriauti į Plungės rajone veikiančius vaikų dienos centrus, jie prisipažino nežinoję, kas jų laukia, netgi manė, kad patiems teks suburti tų apylinkių vaikus ir stovyklų metu prigalvoti jiems visokios veiklos ir užsiėmimų. Pasirodo, kad mūsų savivaldybėje vaikų dienos centrai puikiai organizuoja savo veiklą tiek mokslo metų, tiek vasaros atostogų metu, ir savanoriams neliko nieko kito, kaip tik dalyvauti lygiomis teisėmis su mūsų rajono vaikais ir jaunimu įvairiuose užsiėmimuose, keliauti prie ežero ir jūros, bendrauti su pakviesta į jaunimo stovyklą žolininke, psichologe, keramike, šokti tautinius šokius, žaisti krepšinį ar kitus sportinius žaidimus. „Visas dienas buvome labai užsiėmę, reikėjo netgi pataupyti energijos, kad jos užtektų visai dienai“, – pripažino savanoriai.   

„Puiku, kad įvyko toks apsikeitimas, tai reiškia, kad ne tik davėt, bet ir patys gavot“, – sakė meras, dėkodamas jaunuoliams už prasmingą ir savanorišką bendradarbiavimą, už socialinę partnerystę su Šateikių vaikų dienos centro vaikais – Dianai Satkauskaitei, Mariui Mereckiui, Danieliui Kwiatkowskiui ir Vasarai Kulbytei bei Žemaičių Kalvarijos vaikų ir jaunimo centre „Vilties vėrinėliai“ savanoriavusiems organizacijos „Vaiko vartai į mokslą“ nariams Daivai Daulys, Liucijai Siliūnas, Mantui Motiekaičiui ir Vitui Polikaičiui.

„Mums sakė, kad savanoriaudami dirbsime su vaikais iš socialinės rizikos šeimų. Tačiau tie vaikai – normalūs, tiesiog gal jų šeimos sunkiau gyvena? Klausiate, ką prisiminsime iš šios vasaros? Galėjome pamelžti karves ir ožkas, su traktoriumi pavažiuoti – tai buvo mums nauja. Prisiminsime pokalbius su vaikais: kokios sąlygos buvo mums, o kokios – jiems augti. Viliamės, kad padėjome, įkvėpėme gyvenime eiti teisingu keliu, mažiau vieniems iš kitų šaipytis, apkalbėti ar keiktis. Tai – kultūros dalykas, ir suaugusieji turėtų į tai atkreipti dėmesį“, – priėmimo pas merą metu kalbėjo D. Kwiatkowskis ir kiti savanoriai iš JAV.   

Į priėmimą pas merą savanorius atlydėjo Šateikių vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Laura Grudikienė ir Žemaičių Kalvarijos vaikų ir jaunimo centro „Vilties vėrinėliai“ programų vadovė Jolanta Virbickienė. A. Klišonis paragino jaunuolius iš JAV būtinai aplankyti Plungės dvaro parką, apžiūrėti kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmus ir laikrodinę ir čia pat pademonstravo, kaip naudotis išmaniąja programėle, kuri  pravestų ekskursiją parke pasirinktu maršrutu.

Po kelių dienų savanoriai išvyks namo. Atsisveikindami visi pažymėjo, jog bendravimu su Plungės rajono vaikais ir jaunimu nenusivylė.

 

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.