Šalia „Saulės“ gimnazijos įrengtas gamtinis-pažintinis takas

2023-09-04

Džiugu pranešti, kad gražesnis tapo dar vienas Plungės kampelis – už „Saulės“ gimnazijos, leidžiantis link Plungės jūros, įrengtas gamtinis-pažintinis takas, tarnausiantis ne tik moksleiviams, bet ir kiekvienam iš mūsų – kaip puiki vieta atokvėpiui gamtoje.

Naująjį taką apžiūrėjo Plungės rajono savivaldybės vicemeras Žydrūnas Purauskis, Savivaldybės administracijos direktorius Dalius Pečiulis, pavaduotoja Jovita Šumskienė, „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Uščinienė, dalyvavo darbus atlikusios įmonės „Marstata“ direktorius Marius Serva, už šį projektą atsakingas Vietos ūkio skyriaus specialistas Paulius Miknys ir kiti.

Šis projektas – viena iš dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvų.

Priminsime, jog dalyvaujamojo biudžeto projektams iš Savivaldybės biudžeto skiriama 100 tūkst. eurų. Už juos įgyvendinamas vienas didelės apimties (iki 60 tūkst. eurų) projektas, du – mažos apimties (iki 20 tūkst. eurų, vienas mieste, vienas vienoje iš kaimo seniūnijų).

Projektines iniciatyvas gali siūlyti kiekvienas gyventojas, taip pat ir balsuoti už jas gali visi.

Šių metų pradžioje balsavimui buvo pateikta 14 idėjų. Projektui „Plungės „Saulės“ gimnazijos gamtinio-pažintinio tyrimų tako edukacinės trasos įrengimas“, kurį pasiūlė Gražina Baužienė, pritarė 750 gyventojų. Tad jis ir buvo įgyvendintas.

Projekto vertė – 17 355,04 Eur. Už šią sumą įrengta „Saulės“ gimnazijos gamtinio-pažintinio tako tyrimų tako edukacinė trasa, kuri skirta susipažinti su šio miško ekosistemomis, Gandingos HE tvenkinio istorija ir apylinkėmis.

Beje, šis takas sujungtas su laiptais, kurie taip pat įrengti už dalyvaujamojo biudžeto lėšas. Šis projektas įgyvendintas pernai, jo vertė 19 462,85 Eur. Už šias lėšas buvo suremontuoti seni laiptai, įrengta regykla.

Tiesa, takas turi ir suprojektuotą tęsinį – tolyn palei Plungės jūrą. Jei gyventojai bus aktyvūs ir už šio projekto tęsinį balsuos, kai bus svarstomos 2024 metų dalyvaujamojo biudžeto iniciatyvos, gali būti, kad takas bus pratęstas. Be to, šalia laiptų dar norima įrengti klasę gamtoje ir lieptą.

Visa ši infrastruktūra turėtų pasitarnauti mokinių ugdymui netradicinėje erdvėje.

Taigi paėjėjus už „Saulės“ gimnazijos yra regykla ir nauji laiptai, kuriais nusileidę taku nueisite iki Plungės jūros kranto ir, apsukę ratelį, grįšite atgal prie mokyklos. Šalia tako – įrenginys, pagal kurį nustatomos pasaulio kryptys, vabzdžių viešbutis, suolelis, informacinė lenta.

„Saulės“ gimnazijos noras – išpjaunant menkavertę augmeniją, šią teritoriją išvalyti, kad ji taptų šviesesnė, jaukesnė, kad atsivertų vaizdai į Plungės jūrą, kitą jos krantą, bažnyčią.

Taigi bendrų pastangų dėka šis kampelis galimai taps dar gražesnis, nei jau yra dabar.

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.