Sakralinės muzikos melodijos virpins plungiškių ir miesto svečių širdis

2014-09-26

 

       Plungės kultūros centras spalio 4 d. kviečia į gražia tradicija tampančią sakralinės muzikos šventę, kuri vyks Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Šį kartą sakralinė muzika skambės ne tik tradiciškai, bet ir šiuolaikiškai, moderniai, susipindama su liaudies ir net džiazo motyvais. Džiaugiamės galėdami plungiškiams pristatyti tarptautinį pripažinimą pelniusius geriausius Lietuvoje atlikėjus ir pakviesti pasinerti į chorinės, vargonų ir džiazo muzikos sūkurį.

       Šiais metais sakralinės muzikos šventėje dalyvaus: Plungės miesto garbės pilietis, profesorius, Nacionalinės premijos laureatas, daugiausiai titulų Lietuvoje pelnęs saksofonininkas Petras Vyšniauskas, vargonais gros vienas profesionaliausių ir žinomiausių dirigentų vargonininkų Vilimas Norkūnas. Choriniais kūriniais žavės profesionalūs, daugybės tarptautinių ir respublikinių renginių, švenčių, festivalių, konkursų organizatoriai, dalyviai ir laureatai: Vilniaus miesto savivaldybės profesionalus kamerinis choras  „Jauna muzika“, vadovaujamas dirigento ir kompozitoriaus Vaclovo Augustino, Vilniaus merginų choras  „Vivo“ (meno vadovė Vilija Mažintaitė), Kauno mišrus choras  „Kamertonas“ (meno vadovas Kęstutis Jakeliūnas) bei, žinoma, šventės šeimininkas –  Plungės kultūros centro kamerinis choras, vadovaujamas Alfonso Vildžiūno.

       Po Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios skliautais spalio 4-osios popietę skambės pripažinimą Lietuvoje ir visame pasaulyje pelnę sakralinės muzikos šedevrai, o šventės puošmena taps daugiau nei 200 choristų ir muzikų bendrai atliekami kūriniai. Plungės kultūros centras didžiuojasi, kad, organizuodamas šį renginį, prisideda prie ilgaamžių Plungės muzikinės istorijos tradicijų tęstinumo, atsiliepia į augantį sakralinės muzikos poreikį bei šiuo renginiu pakiliai gali vainikuoti naujo 76-ojo kūrybinio sezono pradžią.

 

Plungės kultūros centro informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.