„Ryto“ pagrindinėje mokykloje „nubangavo“ projektas „Mano jūra-tolima ir artima“

2014-12-12

      

       Lapkričio 28 d. Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas Lietuvos jūrų muziejaus  projektas „Mano jūra – tolima ir artima“. Projekto tikslas – organizuojant edukacines veiklas, kūrybines dirbtuves,  mokyklos bendruomenę supažindinti su jūrine kultūra, jūrinės kultūros paveldu, jūrininkų profesija bei gyvenimu, jūrų fauna, ugdyti ekologinę elgseną.

       Gavę Lietuvos jūrų muziejaus kvietimą tapti organizuojamo projekto „Mano jūra – tolima ir artima“ partneriais,  maloniai sutikome. Projektui mokykla ruošėsi visą mėnesį: mokiniai iš popieriaus karpė žuvėdras, laivus ir kitus su jūrine tematika susijusius karpinius, kuriais, padedant mokytojams, papuošė mokyklos erdves, langus. Koncertui ruošėsi mažieji šokėjai, skaitovai, dainininkai.

       Papuošę mokyklą, laukėme svečių iš Lietuvos jūrų muziejaus, kurie 3 – 6 klasių mokiniams vedė  užsiėmimus temomis:  „Kaip atsirado perlas?“, „Ruoniai – Baltijos jūros šeimininkai“, „Dirbdinsiu vėtrungę“, „Dirbdinsiu laivę“, „Aš ir delfinai“, „Pažink Baltijos jūrą“, „Laivai ir jūrininkai“, „Kodėl laivas neskęsta“. Mokiniai sužinojo vėtrungių  istoriją ir paskirtį, patys pasigamino vėtrungių iš popieriaus, susidomėję klausėsi apie narų ir jūrininkų profesijas, sužinojo, kodėl laivas neskęsta, kada ir kaip susiformavo Baltijos jūra, kokia laivybos reikšmė šiuolaikiniame pasaulyje ir kt. Užsiėmimų metu vaikai ne tik klausėsi lektorių, bet ir įsitraukė į aktyvią veiklą, galėjo pasitikrinti savo žinias, atlikdami testus ar dalyvaudami varžytuvėse.

       Veiklą užbaigė bendras mokyklos mokinių ir Jūrų muziejaus renginys mokyklos aktų salėje. Jį vedė jūreivis Romas. Į renginį buvo pakviesti mokytojai, mokiniai ir tėvai. Visi klausėsi jūrų kapitono pasakojimo apie tai, kaip tapo jūreiviu, ką reiškia būti kapitonu, kokius išgyvenimus tenka patirti jūroje. Uosto kapitonas supažindino su jūrinių vėliavėlių reikšmėmis, papasakojo, kaip laivai įvedami į uostą. Pasakojimai buvo iliustruoti daugybe skaidrių ir videofilmais. Renginį papuošė mados studijos „Ažūrė“ (mokytoja  Irena Platakienė),  drabužių modeliavimo būrelio (mokytoja Adilija Kuzdevičienė)  kolekcijų pristatymai, 4b klasės mokinių šokis „Jūra“ (mokytoja Adelė Daukantaitė – Šeškauskienė), muzikos mokytojų  Kęstučio Kazlausko ir Romenos Zabielienės vadovaujamų ansamblių pasirodymai, 3c klasės mokinės Martynos Katkutės skaitomos eilės (mokytoja Irena Šarkauskienė). Mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas ir  direktoriaus pavaduotoja ugdymui Stepanija Petkuvienė apsikeitė su  svečiais atminimo dovanėlėmis, dėkojo dalyviams už norą drauge mokytis, pažinti ir saugoti jūrą.

Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Petkuvienė

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.