Rygoje surengtas unikalus trijų dienų festivalis, skirtas analizuoti idėjoms apie Europos miestų ateitį

2015-05-15

 


 

 

       Rygoje (Latvijos Respublika) 2015 m. gegužės 6-8 dienomis surengtas pirmasis Europos miestų mainų ir mokymosi programos URBACT festivalis („URBACT City Festival“). Netradicinio formato, kupiname įvairių temų renginyje buvo pristatyti URBACT II programos pasiekimai ir supažindinta su naująja URBACT III programa. Renginys skirtas miestų plėtros specialistams, politikos formuotuojams, valdžios atstovams, dirbantiems mokslinių tyrimų srityje, visuomeninių organizacijų, vietos, regioninio, nacionalinio ar tarptautinio lygmens  institucijų, atsakingų už darnų miestų vystymąsi, atstovams.

Dėmesio centre – RygaRygos kongresų rūmų didžioji salė

       Festivalis surengtas Rygos mieste, Latvijos Respublikos sostinėje, 2015 m. I pusmetį Latvijai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai. Rygos kongresų rūmai buvo pagrindinė festivalio renginių vieta, tačiau daugiau nei 500 dalyvių buvo sudarytos sąlygos patyrinėti miestą, susipažinti su jo istorija, pasigėrėti renginiais, susitikti su vietos politikais ir gyventojais, pajausti savitą istorinį miesto urbanistinį peizažą.

Turininga programa

       Kiekvieną dieną buvo organizuojamos įvairios interaktyvios sesijos, taip pat sudarytos galimybės neformaliems pokalbiams ir partnerių paieškai. Jau registracijos metu buvo paprašyta pasirinkti sesijas, kurios geriausiai atitintų dalyvio interesus ir poreikius. Kiekvienas dalyvis turėjo dalyvauti viename seminare, viename išvažiuojamame grupės darbo posėdyje („walkshop“), vienoje meistriškumo klasėje, o taip pat pasisemti įkvėpimo rytiniuose sėkmės istorijų pristatymuose („Get inspired!“), išgerti kavos, mezgant naujus miestų tinklus („Networking coffee“), pasėdėti savo šalies atstovų URBACT kavinėje, dalyvauti „idėjų fabrike“, apsikeisti leidiniais.

       Plungės rajono savivaldybei, kartu su kitais Europos miestais įgyvendinusiai URBACT II programos projektą „4D miestai“, atstovavo Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Jonušienė, pristačiusi projekto patirtį parodos  stende ir dalyvavusi unikaliame savo interaktyvumu renginyje.

       Festivalyje Rygoje kiekvienam dalyviui buvo sudarytos  sąlygos sukaupti patirties, pasisemti įkvėpimo ir susirasti partnerių URBACT III programos projektams. Jis tapo tiltu, jungiančiu Europos miestų žmones, sukaupusius daug idėjų, žinių ir sprendimų, kaip ateityje transformuoti savo miestus.

Prieš renginio pradžią Rygos kongresų rūmai pasitinka dalyvius
Viename iš išvažiuojamųjų grupės darbo posėdžių Idėjų pristatymas scenoje

 

Parengė
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Jonušienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.