„Rūtelės“ lobio beieškant…

2017-10-09

Jau trisdešimt metų Plungės lopšelyje – darželyje „Rūtelė“ klega vaikų juokas, gyvena pasakos, skamba muzika, erdvėje klaidžioja vaikų, tėvelių bei darbuotojų džiaugsmai ir rūpestėliai. Prabėgę metai

buvo spalvingi, įdomūs, atnešę naujovių ir pokyčių, dėl kurių įstaiga tapo šiuolaikiška ir modernia, lanksčia bei atvira bendruomenės poreikiams. Svarbiausios bendruomenės vertybės ir tikslai nesikeitė: mes atskleidžiame ugdytinių meninius gebėjimus, propaguojame sveikatinimo ir sporto dvasią, ugdome pilietiškumą ir tautiškumą, mokome ekologiško gyvenimo būdo, skiepijame gamtosauginius įgūdžius bei suteikiame tyrinėjimo ir atradimų džiaugsmą. Juk tik vaikystėje įgytos žinios, patirti įspūdžiai išlieka visam gyvenimui. Tai – pamatas ateičiai.

Rugsėjo 25-30 dienomis darželyje aidėjo vaikų juokas ir klegesys. Visą savaitę linksmai šurmuliavo renginiai, skirti įstaigos įkūrimo 30-ies metų sukakčiai paminėti.

Pirmadienis – MENŲ DIENA

Vos išaušus rytui, lopšelio-darželio ,,Rūtelė“ ugdytiniai bei pedagogai pasinėrė į menų gelmes – piešėme, tapėme, aplikavome, kūrėme menines kompozicijas vidaus ir lauko erdvėse.

Antradienis – CIRKO IR ŠYPSENŲ DIENA

Šią dieną vaikus linksmino cirko artistai, darželis skambėjo nuo skardaus gaidžio giedojimo, akį džiugino balandžių pasirodymai, o šuniukų išdaigos suteikė daug emocijų.

Trečiadienis – BENDRUOMENč–S SUSIBŪRIMO DIENA

Kokia gi šventė be draugų? Tad visus draugus ir bendruomenės narius pakvietėme į šventinį renginį. Nuo pat ryto vaikai galėjo pramogauti – jų laukė batutai ir daug smagių kūrybinių bei sportinių užduočių. Pavakare į darželį rinkosi gausus svečių ir draugų būrys: LR Seimo nario J. Razmos atstovės Dainora Vaičikauskienė ir Asta Beierle-Eigirdienė, LR Seimo nario A. Stančiko atstovės Raimonda Bieliauskienė ir Vitalija Gladiševa, LR Seimo nario J. Varkalio atstovas Algirdas Pečiulis, Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovai – l. e. p. vedėjas Gintautas Rimeikis, specialistės Dangirutė Vaškienė bei Birutė Brogienė, Visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Zablockienė, Suaugusiųjų švietimo centro direktorius Adomas Kripas ir pavaduotoja metodinei veiklai Laima Galvanauskienė, Plungės miesto ir rajono lopšelių-darželių direktorės, buvusios ilgametės įstaigos darbuotojos. Po šventinio koncerto, kurį dovanojo mūsų darželio esami ir buvę auklėtiniai, vaišinomės darbuotojų keptu keksiukų tortu, „Žolinčių sode“ vaikų išaugintų ir surinktų žolelių arbata, tėvelių bei įstaigos rėmėjų suneštomis vaišėmis. Pasistiprinę visi pabiro į darželio žaliąsias erdves, kur galėjo išdykauti ir pramogauti kiek tik jėgų ir noro buvo. Bendruomenės narius pakvietėme išbandyti jėgas „Šokliųjų pėdučių“ take, sudalyvauti automobilių ralyje, karučių lenktynėse, aplankyti kino teatrą, veidų dekoravimo studiją, atrasti talentą tapybos kampelyje, pasidžiaugti burbulų fiesta, išmėginti akies ir rankos taiklumą krepšinio aikštelėje. Kvietėme visus nusifotografuoti atminčiai įrengtose mobiliosios fotostudijos stotelėse.

Ketvirtadienis – ŠOKIŲ DIENA

Po nuostabios bendruomenės šventės, ketvirtadienį vis dar norėjosi siausti ir išdykauti, todėl visas darželis aktyviai įsitraukė į šokių dieną – aidėjo grupės, salė, kiemas nuo dainų. Ir straksėjo visi kaip žiogai, šoko maži ir dideli.

Penktadienis – DRAUGŲ DIENA

Po visų linksmybių reikia šiek tiek atsikvėpti? Prašau… keliaukime vieni pas kitus, dalykimės įspūdžiais, žaiskime kartu, susikeiskime žaislais, auklėtojomis, grupėmis. Kaip smagu!

Šeštadienis – RŪTELč–S LOBIO PAIEŠKŲ DIENA

Šeštadienio rytas išaušo nuostabiai vaiskus ir giedras – tinkamas ieškoti lobio! Šventiškai nusiteikę įstaigos darbuotojai sukurnėjo į autobusą ir išvyko lobio paieškon. Oi, kaip toli paslėptas lobis buvo – Biržuvėnų dvare. Ieškojome ieškojome, atlikome begalę užduočių, išnaršėme visus dvaro užkaborius, įlipome į kelis parko medžius, panardinome rankas į aklinoje tamsoje paslėptą puodą, sutikome susitaršiusiais plaukais raganaitę Rūtą – ir pagaliau – lobis MŪSŲ!

Pasibaigus šventinei savaitei ir atslūgus emocijoms, supratome, kad, nepaisant metų tėkmės, įstaiga yra jaunatviška, gyvybinga, skleidžianti šilumą, skatinanti mažąjį bendruomenės narį augti ir skleistis. Džiaugiamės, kad į darželio gimtadienio renginių karuselę įsisuko ne tik kolektyvas, bet ir visa darželio bendruomenė. Ypatingą padėką norime išreikšti Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos Dailės skyriaus pedagogams ir jų ugdytiniams, nuoširdžiai prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir mūsų kolektyvo minčių įgyvendinimo. Už puikias šventines idėjas bei nuoširdų darbą ruošiantis įstaigos įkūrimo sukakties paminėjimui dėkoju visai lopšelio-darželio ,,Rūtelė“ bendruomenei.

Nuoširdi bendrystė – tikrų tikriausias lobis!

 

Kristina Valienė, lopšelio-darželio ,,Rūtelė“ direktorė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.