Rūkymas – sveikatai kenkianti priklausomybė

2020-01-23
 
 
 

 

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas informuoja, kad rinkoje atsiradus elektroninėms cigaretėms, jos tampa vis populiaresnės tarp paauglių. Elektroninės cigaretės kurtos kuo panašesnės į įprastas cigaretes, kad imituotų įprasto rūkymo metu patiriamus pojūčius. Šių cigarečių skysčiuose dažniausiai yra nikotino, kuris sukelia priklausomybę.

Tyrimai rodo, kad ant elektroninių cigarečių skysčio pakuočių nurodytas nikotino kiekis dažnai nesutampa su kiekiu, nurodytu ant pakuotės, o gaminiuose be nikotino kartais galima jo aptikti. Į elektroninių cigarečių skystį gali būti įmaišoma ir kanapėse randama psichoaktyvioji medžiaga – tetrahidrokanabinolis.

Departamentas vis dažniau sulaukia tiek švietimo įstaigų atstovų, tiek tėvų užklausų, susijusių su vaikų ir paauglių rūkymo bei narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo problemomis. Atsižvelgus į tai buvo sukurtos internetinės svetainės:

Departamentas ragina formuoti neigiamą požiūrį į narkotinių ir psichotropinių medžiagų bei tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių vartojimą. Rūkymas – žmogaus sveikatai kenkianti priklausomybė.

Vaizdo filmukai:

 

Savivaldybės inf.

  

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.