Rudens derliaus šventė Plateliuose

2016-11-15


 

       Su nuskridusiais paskutiniais medžių lapais baigėme ir rudens lauko darbus. Žmogui, kuris turi artimą ryšį su žeme, labai svarbu laiku juos atlikti, nes gamta gali iškrėsti įvairių išdaigų, ir tada visas metų darbas bus veltui.  O kai pilni aruodai, – ir daina skamba linksmiau, ir kaimyno nuotaika geresnė, ir vaišių stalas turtingesnis.

       Laiku rudens darbus pabaigę, plateliškiai rinkosi Platelių kultūros namuose, kur galėjo pasidžiaugti savo ir kitų užaugintomis gėrybėmis, paragauti patiekalų iš naujo derliaus ir dainą kartu užtraukti. Susirinkusieji džiaugėsi T. Buožienės rudenine kompozicija, L. Puidokienės žolelių arbatomis, J. Balvočienės, V. Račkauskienės, K. Kaktienės ir kitų rankdarbiais. O rudeninių patiekalų įvairumas ir skonių gama pranoko visus lūkesčius. Senolių paveldo receptus pristatė Platelių UDC komanda. Energingi ir išradingi komandos dalyviai stebino receptų gausa, kūrybingu patiekalų pateikimu. Nuo jų neatsiliko Platelių bendruomenės grupė. Tik jų darže auga tokie moliūgai, kurių viduje užderėjo jau išvirtas šiupinys.  Ir senjorai vaišino daržovių patiekalais, kurių niekas nebuvo nei  regėjęs, nei ragavęs.   

       Kai darbai pabaigti, ir dainą smagu traukti, ir šokyje suktis gera. O labiausiai džiugina tai, kad  pagaliau galime  daugiau pakalbėti, džiaugsmais ir rūpesčiais pasidalyti, pabūti kartu, nes darbai baigėsi, o ilgus rudens vakarus geriau leisti draugėn suėjus.

 

Platelių kultūros namų inf.

Sauliaus Sidabro nuotraukos


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.