„Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“

2018-09-04


 

 

Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos inicijuojamas unikalus Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų jungtinio styginių orkestro projektas – koncertas „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“ su atnaujinta programa vėl skambės tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio metu. Koncerto dirigentai – du garbūs maestro – Stasys Domarkas ir Tomas Ambrozaitis.

Jaunimo jungtinio orkestro pasirodymas XIII tarptautiniame Mykolo Oginskio festivalyje įgauna ypatingą prasmę – tai Plungės krašto kultūrinių tradicijų tąsos ir tvarumo gyvas liudijimas. Šiais metais sukanka 145 metai, kai profesionalios lietuvių muzikinės kultūros puoselėtojas, švietėjas ir mecenatas kunigaikštis Mykolas Oginskis Plungėje įsteigė orkestro mokyklą ir subūrė apie 50 muzikantų kolektyvą, kuriame muzikavo Lietuvos genijus Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Šiandieninis jungtinis jaunimo orkestras pranoktų kunigaikščio lūkesčius. Scenoje koncerto metu pasirodys 160 atlikėjų iš Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Palangos, Gargždų, Telšių, Rietavo, Naujosios Akmenės ir Plungės. Ypač džiugu, kad prie darnaus Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų auklėtinių kolektyvo prisijungs miesto partnerio Tukumo (Latvija) muzikos mokyklos stygininkų ansamblis. Jis padės skambiai atšvęsti reikšmingą sukaktį ir su plungiškiais bei miesto svečiais dar kartą prasmingai paminėti Lietuvos ir Latvijos valstybių šimtmečius.

 

Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė Rita Urniežienė

  

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.