Respublikinis jaunųjų drabužių dizainerių konkursas – festivalis „Kitokia mada – 2013“

2013-04-24

           
                     
           Pirmiausia idėja gimsta mintyse, perkelta į lapą, ji vis tobulėja, atsiranda naujų detalių, o siuvimo metu nuo paprastutės suknelės virsta į tobulą gaminį – daug kartų apžiūrėtą, daug kartų daigstytą, derintą, matuotą, – kaip tikrose kūrybinėse dirbtuvėse. 

           Ketvirtus metus kuriančioms 4a kl. mergaitėms atrodytų, kad jau nebėra kuo jų nustebinti, lyg ir visos medžiagos jau panaudotos. Bet Šarūnė Kubilinskaitė  atranda vis kitokių, įdomių, originalių sprendimų. Su savo pagalbininkėmis Donata Stanyte, Greta Jonkute, Dovile Mickute, Mante Labžentyte, Akvile Barauskaite nuoširdžiai įgyvendina sugalvotas idėjas ir vizijas. Šarūnei vadovaujant, jau buvo sukurtos šių avangardinių drabužių kolekcijos: „Užsisek“, „Bundantys žiedai” ir Gintarės Linkevičiūtės –  „Balto vėjo dvelksmas“.
          
           Šiais metais 4g kl. mokinės Martyna Budrytė, Vaida Stroputė, Kotryna Gasauskaitė, Aurelija Balsytė, Violeta  Aleknaitė sukūrė savo kolekciją. Ši ir Šarūnės kolekcija buvo sujungtos į vieną, – išėjo puiki suknelių kolekcija „Ateities mada“.
           2013 m. balandžio 19 d. Gargžduose, „Vaivorykštės“ gimnazijoje, vyko jaunųjų dizainerių konkursas – festivalis „Kitokia mada“. Jame pademonstruotos  24 kolekcijos iš daugelio Lietuvos mokyklų: Klaipėdos, Marijampolės, Kauno, Radviliškio, Priekulės, Gargždų, Plungės, Telšių, Kretingos.
          
           Visus metus puosėlėtas darbas atsipirko. Vyresniųjų grupėje Plungės „Saulės“ gimnazijos avangardinių drabužių  kolekcija „Ateities mada“ užėmė III vietą. II vieta buvo paskirta taip pat mūsų mokyklos kitai kolekcijai – „Nakties iliuzija“. Ją kūrė 3g kl. mergaitės, vadovaujamos Gerdos Valančiūnaitės ir Monikos Lukminaitės. Choreografiją sukūrė Elinga Sarapinaitė. Mergaitėms pasiruošti padėjo technologijų mokytoja  metodininkė Bronė Valužienė.
          
           Renginys buvo puikiai organizuotas. Buvome maloniai priimtos, mums buvo skirtos patalpos pasiruošti. Pasisėmėme patirties, pamatėme kitų mokyklų kolekcijas, pabendravome.

           Buvome apdovanotos padėkos raštais, diplomais, įvairiomis dovanomis. Grįžome su gera nuotaika, pakylėtos, linksmos ir laimingos, nes buvome pastebėtos ir įvertintos. Kūrybinės ugnelės vėl žybsi mūsų akyse.
           
          
Dovilė Gudavičiūtė, IIIa klasės mokinė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.