Renkamas Lietuvos metų medis (papildyta)

2016-09-14

       Aplinkos ministerija kviečia visus dalyvauti Lietuvos metų medžio rinkimuose. Tereikia spustelėti nuorodą „Rinkime Lietuvos medį 2016“, kuri yra pati pirmoji Aplinkos ministerijos tinklalapio kairėje rubrikų skiltyje.  Balsuoti galima iki spalio 10 dienos.

Raganos uosis. K.Stalnionytės nuotrauka

       Lietuvos metų medis renkamas iš 12 kandidatų, kuriuos atrinko šio medžio atrankos konkurso vertinimo komisija, išnagrinėjusi 53 pasiūlymus, gautus iš saugomų teritorijų direkcijų, savivaldybių, gamtininkų ir kt. Dauguma iš dvylikos atrinktųjų – ąžuolai. Tai Alkų ąžuolas, Rykantų (Viktoro Bergo) ąžuolas, Bradesių ąžuolas, Elmės šešiakamienis ąžuolas, Gudlaukio ąžuolas, Jurgio Bielinio ąžuolas, Stelmužės ąžuolas ir Vienybės ąžuolas Žeimelyje. Dalyvauti konkurse taip pat atrinkta Papilės penkiolikakamienė liepa, Darželių kaimo drevėta pušis, Raganos uosis (augantis Platelių dvaro parke) ir Raganų eglė – Raganų šluota.

       Daugiausia balsų surinkęs vienas iš šių medžių spalio 17 d. bus paskelbtas Lietuvos metų medžiu. Jis kitąmet dalyvaus Europos metų medžio konkurse. Šis konkursas čekų iniciatyva pradėtas rengti 2011 metais. Tuomet Europos metų medžiu buvo išrinkta rumunų Lelicenio liepa, 2012 m. – vengrų Felsomocsolado liepa, 2013 m. – vengrų Egerio platanas, 2014 m. – bulgarų Sliveno guoba, 2015 m. – estų ąžuolas Saaremos saloje, šiemet – vengrų Bataszeko ąžuolas.

       Raganos uosis – storiausias Lietuvos uosis. Jo kamieno apimtis – 7,2 m, aukštis – 32 m. Apie jį yra keletas padavimų. Vieni pasakoja, kad velnias suglaudęs keturis uosius, ir jie suaugę į vieną kamieną. Kiti tvirtina, kad moteris skarele aprišusi tris užburtus medžius, ant kurių nenutūpdavę paukščiai. Tie medžiai suaugo, išliko ir skarelės mazgo žymė. Treti aiškina, kad uosio liemenyje esąs įstrigęs duonos kepalas, kai ragana, jį atėmusi iš mergaitės, įpuolusi į uosį, gaidžiui užgiedojus.

 

Parengta pagal Aplinkos ministerijos informaciją

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.