Renginys Šateikiuose apie šeimą – didžiausią visuomenės vertybę

2013-05-23

 

           Šeima yra vertybė, nepakeičiamas gėris visai visuomenei, vaiko socializacijos, ugdymo aplinka. Šeima mūsų gyvenime užima labai svarbią vietą, joje mes formuojamės, augame, tobulėjame, atsipalaiduojame, ir kaip bežiūrėsime į šeimą, – ar kaip į instituciją, ar kaip į vertybę, – ji visada vaidins patį svarbiausią vaidmenį mūsų gyvenime.
          
           Gegužės 15 dieną yra minima Tarptautinė šeimos diena. Ta proga Plungės rajono savivaldybės Jaunimo reikalų taryba ir Šateikių vaikų dienos centras organizavo susitikimą ir diskusiją tema „Ką man reiškia šeima?“ Diskusijai vadovavo Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Šukienė. Jaunimas diskutavo apie šeimos vertę, apie joje pasitaikančias negeroves –  smurtą, skurdą, girtavimą. Susitikimo metu vyko anoniminė apklausa. Peržiūrėjus jaunuolių atsakymus, pasitvirtino nuomonė, kad vis dėlto  didžiausia šiuo metu blogybė šeimoje  – smurtas.
          
           Šateikių vaiko dienos centro socialinė darbuotoja Loreta Fedaravičienė ir plungiškiams aprodė jaukias Centro patalpas. Šateikių bendruomenę tobulėti, kurti, bendrauti kiekvieną dieną kviečia šviesus, jaukus pastatas – amerikiečių Ernesto ir Katerinos Raskauskų dovana. Jaukumą suteikia ir vaikų darbeliai: mezginiai, karpiniai, piešiniai.  Šateikiškiams edukacines programėles organizuoja ir veda Centro savanorės Saulena Šimkevičienė bei Ramutė Lukošienė.
          
           Jaukią šventės atmosferą dar labiau pagyvino  staigmenos, kurios maloniai nuteikė ir pakėlė visų susirinkusiųjų ūpą. Organizatoriai vaišino sumuštiniais, žolelių arbata, pačių keptais sausainiais, pyragais. Jaunuoliai pasikeisdami koncertavo: deklamavo eiles, grojo kanklėmis, gitaromis, dainavo, žaidė žaidimus.
          
           Laikas labai greitai prabėgo. Atsisveikindami visi išreiškė norą ir toliau bendradarbiauti. Plungės jaunimui naujieji draugai įteikė po vėjo malūnėlį, kurio sparneliai žaidė draugystės ir  šilumos spinduliais.

Jaunimo reikalų koordinatorė
Lolita Vaitkevičienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.