Renginiai vaikų lopšelyje-darželyje „Pasaka”

2017-09-25

 

 

Pažintinė išvyka į Jėrubaičių sąvartyną

Plungės lopšelis-darželis „Pasaka“ yra prisijungęs prie Gamtosauginių mokyklų tinklo, įkūręs  aplinkosauginį komitetą, kasmet mini Žemės dieną, rengia atviras veiklas pedagogams, konferencijas bei parodas ekologijos ir atliekų rūšiavimo temomis. Nuo mažų dienų vaikai ir jų tėveliai yra įtraukti į teisingos, švarios aplinkos kūrimą ir jos saugojimą.

Rugsėjo 21-22 dienomis buvo organizuota išvyka į Jėrubaičių sąvartyną, kur Telšių regiono atliekų tvarkymo centro specialistė Eglė Sakalauskaitė ne tik išsamiai supažindino su rūšiavimo ypatumais, bet ir perdirbimo bei daiktų prikėlimo „antram gyvenimui“ galimybėmis. Ji aprodė, kaip rūšiuojamos antrinės žaliavos, kaip jos smulkinamos, kokių dydžių ir kokių rūšių konteinerių stovi aikštelėse, į kuriuos rūšiuojamos įvairios atliekos, taip pat vandens valymo įrengimus.

Vaikus nustebino didžiulis neperdirbamų atliekų kalnas. Daug įvairių įrengimų, technikos vaikai pamatė rūšiavimo fabrike ir, žinoma, kalną šiukšlių, kurios jau buvo perrūšiuotos: plastmasė, spalvotas metalas, stiklas, buitinės atliekos ir kt. Nelabai mažiesiems patiko aplink tvyroję kvapai, jie raukė nosytes, bet buvo įdomu. Mūsų lopšelio – darželio bendruomenė mokosi ir pratinasi rūšiuoti, tačiau, matydami rūšiuotojų sunkų darbą, dar kartą įsitikinome, koks svarbus ir atsakingas darbas – rūšiuoti atliekas.

Grįžome susimąstę ir įsitikinę, kad, pratindami vaikus rūšiuoti nuo mažens ir būdami jiems pavyzdžiu, atliekame svarbų ir naudingą darbą.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Čiuželienė 

Policijos bičiulis Amsis aplankė lopšelio-darželio „Pasaka“ mažuosius draugus

Tradiciškai minint Tarptautinę dieną be automobilio, šiemet vaikų lopšelio – darželio „Pasaka“ ugdytinius aplankė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Lina Jocienė, Vida Žilinskienė ir policijos bičiulis šuo Amsis, kurie vaikams pravedė saugaus eismo pamokėles. Vaikams pareigūnės pasakojo, kaip saugiai pereiti gatvę, akcentavo atšvaitų nešiojimo būtinumą tamsiuoju paros metu, demonstravo, kaip teisingai juos prisisegti. Visų grupių vaikai kartu su savo auklėtojomis ir Amsiumi mokėsi vaikščioti nereguliuojamoje ir šviesoforu reguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, kartu sportavo ir žaidė žaidimus. Atsisveikindami pareigūnai vaikams dovanojo atšvaitų, spalvinimo pieštukų bei knygelių.

Visų mūsų suaugusiųjų tikslas – išmokyti mažuosius eismo dalyvius saugaus elgesio gatvėse ir keliuose, pažinti kelio ženklus, ugdyti savisaugos jausmą, skatinti, kad vaikai būtų drausmingi, atsargūs, atidūs. O mūsų darželio bendruomenė dėkoja Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnėms ir tikisi tolesnio bendradarbiavimo.

 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Čiuželienė

 Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.