Regioninė Atvelykio šventė Šateikiuose „Pro vėišnieliu suodnieli“

2015-04-20

 

 

         Balandžio 12 d. (sekmadienį), tuoj po šv. Mišių, visi sugužėjo į Šateikių kultūros centre vykusią regioninę Atvelykio šventę. Ją organizavo Šateikių folklorinis ansamblis „Šateikee“, renginį vedė ansamblio vadovė Laima Domarkienė. Kad šventė būtų smagi,  į svečius pasikvietė ir būrį draugų. Atvyko Skuodo raj. Mosėdžio folklorinis ansamblis (vad. V. Pajarskienė), ŽNP folklorinis ansamblis  „Platelee“ (vad. A. ir A. Alminai), Plungės Senamiesčio mokyklos folklorinis ansamblis  „Kėilelė“ (vad. L .Domarkienė). Šateikių kultūros centro salė buvo pilnutėlė.

         Šventę dainomis apie paukščius, atgimstančią gamtą pradėjo folklorinis ansamblis „Kėilelė“ iš Plungės. Juk Atvelykis – tai mažųjų Velykėlės, todėl šią dieną visas dėmesys atiteko  vaikams. Šventės metu ne tik daug dainuota, bet ir pasakojimų pasakota, vandeniu laistytasi, sūpynėse suptasi.

         Svečiams iš Mosėdžio ir Platelių šventės vedančioji, dėkodama už dalyvavimą, atvežtas dainas, gerą ūpą, padovanojo po vyšnaitę.

         Svečiai ir šventės dalyviai po koncerto vaišinosi žemaitiškais valgiais, užgerdami  gardžia gira.

         Pasistiprinę vaikai skubėjo dalyvauti margučių ridenimo varžybose. Linksmybės tęsėsi iki vakaro. Sukosi poros, skambėjo dainos. Namo niekas neskubėjo.

Folkloro ansamblis Platelee Folkloro ansamblis Šateikee

 

Šateikių kultūros centro informacijaĮvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.