Rajono stalo teniso čempionate – rekordinis dalyvių skaičius

2014-04-02

2014-03-29 rajono stalo teniso mėgėjai rinkosi Plungės technologijų ir verslo mokyklos sporto salėje. Čia vyko Plungės rajono stalo teniso 2014 metų čempionato pirmas etapas. Vyrai ir vaikinai varžėsi dėl teisės patekti į finalinį etapą bei dėl jaunimo (gimusių 1998 metais ir jaunesnių) čempiono titulo.

Varžybų organizatoriai, Plungės stalo teniso klubo „Žemaite“ atstovai, dar neprasidėjus kovoms, fiksavo čempionatų masiškumo rekordą – užsiregistravo 51 dalyvis (ankstesnis rekordas buvo fiksuotas 2012 m. – 48 dalyviai).  Susirinko įvairaus pajėgumo, įvairaus amžiaus stalo tenisininkai. Vienas iš čempionatų tikslų – sudaryti galimybes parungtyniauti visiems norintiesiems – pasiektas. Gana didelis susidomėjimas paskatino pagalvoti apie kitų metų čempionato organizavimą trimis etapais. Įdomus faktas apie dalyvių amžių: tarp vyriausio čempionato dalyvio, Vinco Lauraičio iš Žemaičių Kalvarijos, ir jauniausio – Deivido Gaučio,  atstovaujančio Stanelių pagrindinei mokyklai, –  62,5 metų amžiaus skirtumas. Galime sakyti, kad amžius sportui ne kliūtis. Kalbant apie rezultatus, pastebėtina, kad šį kartą nugalėjo patirtis. Vincas galutinėje įskaitoje užėmė 11 vietą, Deividas – 49, o tarpusavyje susirungti neteko. Aktyviai šiemetiniame čempionate dalyvavo mokiniai – jų buvo net 34. Aktyviausia mokykla – Kantaučių pagrindinė – rungtyniavo 7 mokiniai. Iš Kulių vidurinės ir „Saulės” gimnazijos – po 5, Plungės technologijų ir verslo, Nausodžio ir „Ryto” pagrindinių – po 4, Alsėdžių vidurinės – 3, Stanelių pagrindinės – 2 mokiniai. Kiekvienas dalyvis registruojantis buvo paklaustas, kokiai seniūnijai atstovauja, ir nenuostabu, kad daugiausia buvo Plungės m. atstovų – 19. Žlibinų seniūnijai atstovavo 9, Kulių – 6 stalo tenisininkai. Atėjo parungtyniauti ir 15 žaidėjų, pastaraisiais metais rajono pirmenybėse nedalyvavusių. Geriausiai tarp naujokų sekėsi Dariui Gabaliui, pelniusiam 21 vietą. 

Stalo teniso pirmenybių dalyviai

Visi dalyviai buvo suskirstyti į 8 grupes. Skirstyta pagal ankstesnių metų pasiekimus. Pogrupyje kiekvienam dalyviui teko sužaisti po 5-6 susitikimus. Pirmas dvi vietas užėmę sportininkai toliau kovojo dėl 1-16 vietų. Pogrupiuose trečiąsias bei ketvirtąsias vietas užėmusieji taip pat sužaidė dar po 3 susitikimus galutinei vietai išsiaiškinti. Taip buvo nustatytos pirmos 32 vietos. Atkaklių kovų netrūko, buvo situacijų, kai galutinę vietą lėmė vienas kitas laimėtas ar pralaimėtas setas. Atkakliai kovota iki pat finalo, kuriame dėl pirmos vietos žaidė Juozas Jakštas ir Nerijus Kreišmontas. Juozo Jakšto pusėje patirtis, Nerijaus Kreišmonto – didelis noras laimėti. Šį kartą laimėjo patirtis. Lemiamajame penktajame sete, esant rezultatui 2:2,  galimybių laimėti turėjo abu, betgi po pratęsimo 14:12 nugalėjo ir auksinį B lygos medalį pelnė Juozas Jakštas iš Plungės. Sidabras atiteko Nerijui Kreišmontui iš Platelių. Bronzą laimėjo Mantas Lenkas iš Stanelių, lemiamoje kovoje įveikęs Leoną Pečkauską iš Kulių. Pažymėtina, kad sidabrinis ir bronzinis prizininkai mokosi Plungės technologijų ir verslo mokykloje, tai  kas gali paneigti, kad jiems nepadėjo ir savos sienos. Tiek pirmasis ketvertukas, tiek ir 5-8 vietas užėmę stalo tenisininkai (J. Juzaitis, A. Rimkus, A. J. Auškalnis, D. Juška) iškovojo teisę varžytis finaliniame čempionato etape (A lygoje), kuris vyks 2014-04-26. Ten laukia rimtesni išbandymai – 12 geriausių praėjusio čempionato žaidėjų.

B lygos prizininkai

Jaunuolių, gimusių 1998 m. ir jaunesnių, čempionas paaiškėjo pagal aukštesnę užimtą vietą bendroje įskaitoje. Geriausiai tarp aštuoniolikos jaunimo atstovų pasirodė ir aukso medalį pelnė Darius Juška iš Kantaučių. Patekęs į stipriausiųjų aštuntuką,  Darius išvengė ir tiesioginės akistatos su savo bendramoksliais iš Kantaučių – Tomu Sukausku ir Dariumi Vaičiuliu. Šie jaunieji stalo tenisininkai pelnė atitinkamai sidabro ir bronzos medalius, bendroje įskaitoje užėmę 13 ir 14 vietas.

Plungės rajono stalo teniso čempionato finalinis etapas įvyks 2014-04-26 toje pačioje, jau įprasta varžyboms tapusioje, Plungės technologijų ir verslo mokyklos sporto salėje. Be kovos dėl vyrų čempiono titulo, bus varžomasi dėl moterų/merginų bei dvejetų čempionų vardų. Tad visos ir visi norintys kviečiami dalyvauti moterų/merginų ir dvejetų rajono čempionate.

 

Plungės stalo teniso klubo “Žemaite” informacija.

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.