Rajono šeimos susiburs Mažojoje sostinėje – Kuliuose

2019-02-18

 

Viešoji įstaiga „Edukacija kitaip“ pradėjo trečiuosius ES finansuojamo projekto „Kompleksinių paslaugų teikimas bendruomeniniuose šeimos namuose“ vykdymo metus. Be nuolatinių individualių ir grupinių konsultacijų, šeimos klubų, savipagalbos grupių ar sociokultūrinės veiklos, kiekvienais metais projekto vykdytojai stengiasi surengti ir po keletą didesnių renginių, skirtų šeimos institucijai.

Daugelis dar atsimena prieš metus rengtą rajono Duonos kepėjų šventę, na o šiemet, vasario 23 dieną, bendradrabiaudami su Kulių bendruomene „Alantas“, kviesime rajono šeimas susitikti Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje, kur vyks rajono šeimų subuvimas „Šeimadienis -2019“. Juk ne veltui sakoma, kad kultūra prasideda nuo šeimos, tad jeigu šeima darni, energinga, išmintinga, tai jos puoselėjamos vertybės pasklinda po pasaulį.

Visą popietę, nuo 14.00 valandos, į Kulių kultūros centrą susirinkusios šeimos tikrai ras ką veikti. Veiklos tiek tėvams, tiek vaikams bus suskirstytos pagal atskiras sritis ir aktualumą.

Pastaruoju metu itin daug kalbama apie pozityvią tėvystę, vaikų auginimą ir priežiūrą, vaikų teises. Tiek tėvai, tiek pedagogai ne visada randa atsakymus į šiuos klausimus. Jiems į pagalbą pasikvietėme labai įdomią, daug žinių, informacijos, patarimų turinčią socialinių mokslų dr. doc. Sigitą Burvytę. Susirinkusieji kartu su žymiais Plungės krašto žmonėmis bus kviečiami diskutuoti šia amžina tėvų-vaikų-paauglių-pedagogų sutarimo ir supratimo tema.

Kol vieni tėveliai diskutuos ir spręs iškilusias situacijas su svečiais, kiti, ypač auginantys kalbinių sutrikimų turinčius vaikus, bus kviečiami mokytis, kaip jiems padėti. Per tuos projekto vykdymo metus pastebėjome, kad šeimoms, auginančioms tokius vaikus,  kartais labai ilgai tenka laukti eilėje pas specialistus. Kaip padėti tokiems vaikams ir jų tėveliams, patirtimi dalysis projekto  lektorė logoterapeutė Jūratė Kubilienė.

Dar su kita grupe užsiėmimus ves psichologė Birutė Žiūraitienė. Kartais problemos šeimoje gali prasidėti ir patyrus įvairias netektis – tiek išsiskyrimą, tiek artimųjų netekimą. Kartais tokioms šeimos reikia atramos ir pagalbos, kad, patyrus netektį, neliktum vienišas.

Dažnos šeimos vizitinė kortelė yra sutvarkyta aplinka, žydintys gėlynai. „Šeimadienyje“ ir šia tema besidomintys ras savo erdvę. Jiems talkins UAB „Darni vizija“ projektų vadovė Anastasija Bojog.

Vykdomas projektas „Kompleksinių paslaugų teikimas bendruomeniniuose šeimos namuose“ yra skirtas visai šeimai, neaplenkiant ir pačių mažiausių. Visada tėvai, dalyvaudami užsiėmimuose, gali kartu atsivesti ir vaikus, kuriems yra teikiama vaikų priežiūros paslauga.  Kuliuose vyksiančiame renginyje taip pat bus vaikams atskira zona. Vienus kviesime į „Angelų“ dirbtuves, kurioms vadovaus tautodailininkė Zafira Leilionienė, kiti galės pasinerti į „Robotikos akademijos“ užduočių atlikimą, kurias ruošia šios akademijos vadovė Alina Gaudutienė. Na, o vyresniųjų klasių moksleiviai galės susipažinti su kirpėjos, visažistės, floristės studijų programomis ir išbandyti savo gebėjimus.

Tikimės, kad rajono šeimos aktyviai dalyvaus joms skirtame renginyje.

Už pagalbą jį organizuojant labai norime padėkoti Kulių bendruomenės „Alantas“ pirmininkei Agnei Alčauskienei, Kulių gimnazijos direktoriui Leonui Pečkauskui, gimnazijos socialinei pedagogei Jolantai Adomauskienei.

Rajono šeimų subuvimas „Šeimadienis – 2019“ nemokamas, dalyvių registracijos laukiame el.p. edukacijakitaip@gmail.com

 

VšĮ „Edukacija kitaip“ inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.