Rajono dailės ir technologijų mokytojų pleneras

2015-07-03


       Birželio 11-12 dienomis Plungės rajono dailės ir technologijų mokytojai rinkosi ir smagiai šurmuliavo tautodailininko Viktoro Raibužio sodyboje, kur  vyko pleneras – kūrybinės dirbtuvės ,,Išskirtinių gaminių kūrimas“.

       Pati plenero idėja brendo jau seniai, kasmet su kolegomis pakalbėdavome,  paplanuodavome ir vis atidėdavome kitiems metams (dailės mokytojų pleneras vyko 1996 m. Plateliuose). Dailės ir technologijų mokytojų kūrybiškumas, noras originaliomis idėjomis pasidalyti su kolegomis paskatino šią idėją įgyvendinti šiais metais.

       Pagrindinė plenero tema pasirinkta, tęsiant anksčiau vykusio praktinio seminaro „Dažymas  augaliniais dažais“, kurio lektorė – Plungės  ,,Ryto“ pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja ekspertė Irena Platakienė – abi plenero dienas mokė dalyvius „bendrauti“ su pasirinktu augalu: piešti iš natūros (net užmerktomis akimis), fotografuoti, stilizuoti ir paversti ornamentu, o gautą rezultatą pritaikyti išskirtiniams gaminiams kurti.

       ,,Netradicinę drožybą naudojant liepos žievę“ pristatė ir  praktiškai mokytojus mokė „Babrungo“ pagrindinės mokyklos technologijų mokytojas metodininkas Viktoras Raibužis.

       Šešiolika dailės ir technologijų mokytojų piešė, tapė, drožė, siuvinėjo, o ant laužo kunkuliuojanti žuvienė ir žolelių arbatos aromatas pažadino norą  dalytis gerąja darbo patirtimi: kaip dirbti su oda pamokose ir būreliuose mokė Platelių gimnazijos dailės ir technologijų vyr. mokytoja Ina Jakubėnienė, rankų darbo knygų gamybos paslaptis atskleidė ,,Babrungo“ pagrindinės mokyklos dailės ir technologijų mokytoja metodininkė Jolanta Miltenė, pynimo su popieriniais vamzdeliais technologiją pristatė ,,Ryto“ pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja metodininkė Adilija Kudzevičienė, atvirukus, sukurtus taikant  kelias nesudėtingas technikas, demonstravo Senamiesčio mokyklos technologijų ir dailės vyr. mokytoja Lina Bulavienė.

       Dvi giedros ir šiltos dienos prie  Babrungo vingio nepastebimai prabėgo, o segtuvai ir kuprinės prisipildė naujų piešinių ir išskirtinių gaminių, kuriuos mokytojai  pristatys Plungės kultūros centre mokytojų ir mokinių kūrybinių darbų parodoje rugsėjo 1- ą.

 
Technologijų metodinio ratelio pirmininkė,
Senamiesčio mokyklos technologijų ir dailės vyr. mokytoja Lina Bulavienė


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.