Rajono abiturientai dalyvavo tarptautinėje parodoje STUDIJOS 2015

2015-03-25


 

          Neseniai Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko tarptautinė mokymosi žinių paroda moksleiviams ir jaunimui STUDIJOS 2015.

          Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir buvo skirta tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2015, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste. Parodoje dalyvavo daugiau nei 220 mokymo įstaigų iš Lietuvos ir 14 užsienio šalių, vyko daugiau nei 200 renginių.

          Paroda STUDIJOS kasmet vis stebina naujovėmis, pasipildo naujomis teminėmis erdvėmis, naujais renginiais. Renginiai užėmė visas LITEXPO konferencijų sales ir papildomas erdves – „Idėjų inkubatorius“, „Pažink save“ zonas, „Inovacijų alėja“, „Kūrybinės industrijos- kūrybingai asmenybei“, „Verslas ir profesijos kalba“, „Studentų ir verslo diena“.

          Šiemet į susitikimus su moksleiviais ir studentais atvyko nemažai garsių žmonių – politikų, aktorių, verslininkų, žurnalistų, kurie su jaunimui dalijosi savo patirtimi, įžvalgomis. Tai politikas Eligijus Masiulis, režisierius Gytis Padegimas, muzikantas ir žurnalistas Arnoldas Lukošius, aktorės Kristina Kazlauskaitė, Eglė Jackaitė, VU profesorius Alfredas Bumblauskas ir kt.

          Šiame grandioziniame renginyje dalyvavo ir jaunimas iš Plungės. Tai vyresniųjų klasių mokiniai iš Plungės „Saulės“, Platelių gimnazijų, Plungės Senamiesčio, „Ryto“, Akademiko Adolfo Jucio pagrindinių mokyklų – iš viso 49 jauni žmonės. Smagu, kad net 16 gimnazistų važiavo iš Platelių gimnazijos! Savo transportu atvyko ir labai šauniai pristatė save, savo veiklą Plungės technologijų ir verslo mokyklos kolektyvas, vadovaujamas direktoriaus Audriaus Misiūno. Renginyje dalyvavo Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazistai. Parodos dalyviams nuotaiką kėlė ir šaunų koncertą surengė plungiškių grupė „Džentelmenai“. Parodoje apsilankė ir su plungiškiais susitiko Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

          Po parodos jaunimas nebuvo vieningos nuomonės: vieni teigė, kad dabar jau tikrai žino, ką nori studijuoti ir kuria kryptimi eiti, o kiti sakė, kad taip „susijaukė smegenys“, kad yra „ant pasimetimo ribos“. Džiugu ir tai, kad net keturi abiturientai, prieš parodą nusprendę studijuoti užsienio universitetuose, apsiprendė likti Lietuvoje.

          Bet visi apsilankę parodoje pripažino, kad tai puiki galimybė susipažinti, sužinoti, išmokti geriau pažinti save, apsispręsti, formuoti tikslus, planuoti ateitį.


Grupės vadovė, jaunimo reikalų koordinatorė
Lolita Vaitkevičienė

 

 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.