Rajoninė konferencija moterims

2018-11-29


Lapkričio 26 d. Šateikių vaikų dienos centre vyko rajoninė konferencija, į kurią susirinko beveik pusšimtis moterų. Konferencijos „Moters pagalba moteriai: patarti, atrasti, įkvėpti“ tikslas – supažindinti visuomenę su visomis smurto artimoje aplinkoje rūšimis, informuoti apie pagalbos galimybes patyrus smurtą, didinti prevencinių priemonių žinomumą bei ugdyti nepakantumą smurtiniam elgesiui. Konferencijos data – lapkričio 26-oji – buvo pasirinkta neatsitiktinai. Šiuo metu pasaulyje vyksta tarptautinė socialinė akcija „16 aktyvumo dienų prieš smurtą“. Šešiolikos dienų laikotarpis prasideda lapkričio 25-ą – Tarptautinę kovos prieš moterų prievartą dieną – ir tęsiasi iki gruodžio 10-osios – Tarptautinės žmogaus teisų dienos. Toks simbolinis laikotarpio įrėminimas teigia, kad smurtas prieš labiausiai pažeidžiamas visuomenės grupes yra žmogaus teisių pažeidimas.

Konferenciją pradėjo Šateikių vaikų dienos centro direktorius kunigas Gediminas Norvilas, linkėdamas tarpusavio supratimo ir Dievo palaimos. Pirmoji lektorė – Telšių specializuotos pagalbos centro konsultantė Dalia Mikniutė – supažindino klausytojas su smurto artimoje aplinkoje rūšimis, pristatė smurto dinamiką, aptarė pagalbos galimybes patyrus smurtą. Kadangi dauguma konferencijos dalyvių buvo moterys, auginančios nepilnamečius vaikus, didelio susidomėjimo sulaukė pranešimas, kurį pristatė Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Andrejus Pavlovskis. Moterys uždavė daug paprastų praktinių klausimų, kurie joms kasdien neduoda ramybės: ar tikrai liko tik vaiko teisės ir nebeliko ribų, taisyklių ir pagarbos tėvams; ar tikrai pakanka pikto kaimyno skambučio, kad iš mamos atimtų vaikus? Pašnekovas ilgai ir kantriai atsakinėjo į mamų klausimus, išsamiai paaiškino, kaip veikia vaiko teisių apsaugos mechanizmas, kokie specialistai ten dirba ir kad vienas iš svarbiausių uždavinių – įgalinti tėvus laiku suteikti jiems pagalbą.

Diskusija apie vaikų teisių apsaugą nerimo ir kavos pertraukos metu. Po jos konferencijos dalyvės stebėjo Sedos V. Mačernio gimnazijos mokytojos Editos Kleinauskienės parengtą labai jautrų ir moterišką videopranešimą „Sarkastiški plojimai mamai“. Nemažai naudingų patarimų išgirdo iš psichologės Elenos Šmitienės, kuri kalbėjo apie veiklų terapiją tarpasmeninio santykio stiprinimui.

Konferencija „Moters pagalba moteriai“ – tai viena iš bendro VšĮ „Efektyvus ugdymas“ ir VšĮ Šateikių vaikų dienos centro projekto „Taikos virusas“ veiklų. Projektą iš dalies finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.Organizatoriai


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.