Purvaičuose – trečioji solinio dainavimo stovykla

2015-08-05

       Trečią vasarą į Purvaičius, profesoriaus Igno Končiaus sodybą, kurioje šeimininkauja Gintaras ir Virginija Končiai, atvyko būsimosios solinio dainavimo žvaigždės. Penkias dienas 9 studentai lavino balsus vadovaujant Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo katedros docentei Astai Krikščiūnaitei. Kelioms dienoms į stovyklą pasiklausyti jaunųjų talentų atvyko ir žinoma operos solistė, mecosopranas Rita Novikaitė.

       „Žemaičio“ žurnalistai antrą stovyklos dieną pasidomėjo, kaip gyvena šiuometiniai meistriškumo kursų stovyklos studentai, nepraleido progos pakalbinti ir dainavimo dėstytojas – A. Krikščiūnaitę ir R. Novikaitę. Mus pasitiko septynios balsingos dainininkės – Monika Kučinska, Kotryna Vainoraitė, Ieva Rasimaitė, Milda Baronaitė, Monta Martinsone, Kristina Petrauskas, Annelys Volmer. Pasak A. Krikščiūnaitės, Vera Talerko iš Daugpilio ir unikalaus balso savininkas, kontratenoras (vyras, kuris dainuoja aukštu moterišku balsu), Vaidas Bartušis turėjo atvykti kitą dieną.

       R. Novikaitė pasidalijo mintimis apie stovyklą. „Patys geriausi ir puikiausi įspūdžiai. Talentingi, balsingi ir labai mieli žmonės. Tokios meistriškumo kursų stovyklos yra populiarios Europoje. Aštuonerius metus dėstau Austrijoje, Vienos Prayner`io muzikos ir taikomųjų menų konservatorijoje. Kelerius metus meistriškumo kursus vedu ir Vilniaus Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje. Vakaruose yra priimta keistis patirtimi, pasisemti naujų idėjų būtent per tokias jaunimo stovyklas. Kursai reikalingi ne tik studentams, kurie profesiškai tobulėja, bet vertingi yra ir mums, dėstytojams. Aš godžiai klausausi studentų, man smalsu, kaip jie dirba“, – atviravo garsi operos solistė.

       Jai pritarė ir dėstytoja A. Krikščiūnaitė. „Pasibaigus mokslo metams, kad nenutrūktų procesas, nepaprastai svarbu dalyvauti tokiose stovyklose. Malonu, kad, praėjus beveik dviem mėnesiams, mano auklėtinės neprarado formos ir įgūdžių. Džiaugiuosi, kad į kursus atvyko ne tik lietuvių, bet ir merginų iš Rygos bei Talino. Turime vieną Jungtinių Amerikos Valstijų atstovę“, – sakė A. Krikščiūnaitė.

       Moteris prasitarė svajojanti, kad ši stovykla taptų tarptautine. „Noriu, kad į Purvaičius kiekvienais metais atvažiuotų žmonės iš įvairių šalių. Lietuvos muzikos ir teatro akademija pasižymi unikalia kultūra, aukštu lygiu. Tad tikiuosi, kad svajonė taps realybe“, – išreiškė viltį vokalo dėstytoja A. Krikščiūnaitė.

       Kaip ir kiekvienais metais, studentės skiria laiko pažintinėms kelionėms, žymiausioms mūsų krašto vietoms. A. Krikščiūnaitė su savo auklėtinėmis aplankė restauruotus Plungės Oginskių rūmus, Žemaitės tėviškę – Bukantę, Kretingos žiemos sodą, Renavo ir Kelmės dvarus, Klaipėdos senamiestį. O liepos 17-osios vakarą visus pakvietė į baigiamąjį stovyklos koncertą, skambiu pavadinimu – „Vasaros svajos“.

 

Informacija parengta pagal laikraščio „Žemaitis” medžiagą

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.