Prūsalių darželyje-mokykloje po 33 metų pakeisti 76 langai!

2017-03-27


Pavasario lygiadienį patekėjusi saulė šiemet visai kitaip nušvito Prūsalių darželyje-mokykloje, mat čia buvo baigti vaikams skirto pastato langų keitimo darbai. Darželio darbuotojai suskaičiavo, kad iš viso buvo pakeisti net 76 didesni ar mažesni pastato langai. Lėšų darbams skyrė Plungės rajono savivaldybė, dirbo konkursą laimėjusi bendrovė „Regila“.

Prūsalių darželis-mokykla įpusėjo jau ketvirtą veiklos dešimtmetį, o pirmieji langai (vadinamieji „vertoliotai“) dar nebuvo nė karto keisti.  

„Vėjas košdavo kiaurai, šaltojo sezono metu vaikų grupėse ir klasėse išsilaikydavo tik 14 laipsnių temperatūra; pasisukus vėjui iš vienos pusės, užuolaidos grupėse tiesiog skraidydavo. Buvome pripratę prie natūralaus patalpų vėdinimo, todėl dabar net keista, kai prieš vaikų miegą ar pasportavus būtina praverti naujuosius langus ir išsivėdinti patalpas. Ir tėvelių jau paprašėme rengti darželinukus ploniau, nes mūsų grupėse jau daug šilčiau!“ – sakė darželio direktorė Laimutė Trakumienė.

Atliktus darbus darželyje-mokykloje apžiūrėjęs ir įvertinęs, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis pastebėjo, kad nuo šiol grupėse ir klasėse ne tik šilčiau, bet ir daug šviesiau, todėl reikia pagalvoti ir apie žaliuzes.  

Kovo 22 dieną Prūsaliuose apsilankęs meras A. Klišonis, jo patarėjas Gintautas Vaitkevičius, Savivaldybės administracijos  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigas einanti Vitalija Pociutė, vyr. specialistė Dangirutė Vaškienė, Vietos ūkio ir turto skyriaus vyr. specialistas Martynas Čiuželis, Nausodžio seniūnas Darius Preibys, Savivaldybės tarybos nariai Romas Remėza ir Ričardas Jocys įvertino akivaizdžius pokyčius darželyje-mokykloje, kalbėjo ir apie tai, kokius darbus čia dar reikėtų atlikti.

Prie naujų pastato langų visiškai nebetinka senos lauko durys, taigi, durų keitimo darbai buvo įrašyti į planuojamų gerų darbų sąrašą. Pastebėta, kad nugriautų senųjų lauko pavėsinių vietoje vaikams būtų galima įrengti aikšteles mažajam futbolui ir krepšiniui žaisti.

Ne kiekvieną dieną Prūsalių darželyje-mokykloje lankosi tiek svečių, todėl įstaigos auklėtiniai panoro pademonstruoti  savo talentus ir ekspromtu salėje surengė tikrą koncertą: padainavo dainelių apie Lietuvą ir mėlyną autobusiuką, sušoko lietuvių liaudies šokį „Ant kalno karklai“. Patys mažiausieji drąsiai deklamavo eilėraštukus ir porino žemaitiškai visokius pasakojimus su gražiu epilogu: „kap saka – tep i yr, kuokėi tieva – tuokėi i anū vaka…“

Šią mintį pratęsė ir Prūsalių darželio-mokyklos direktorė L. Trakumienė, kuri pastebėjo, kad per 33 veiklos metus ši vaikų ugdymo įstaiga matė ir daug talentų, ir tokių vaikų, kuriems mokslai sekėsi kiek prasčiau.  

„Mes gyvename šeimyniškai, todėl aš visa širdimi už kaimą, mažas gyvenvietes ir jų mokyklas. Apie savo auklėtinius ir jų šeimas mes žinome viską, matome, koks – linksmas ar nuliūdęs – vaikas atėjo iš namų. Džiaugiuosi, kad Prūsaliuose darželis-mokykla jau tiek metų gyvuoja, o jei šiemet dar ir pastato langus pakeitė, viliamės, kad mūsų įstaigos neuždarys. Priemiestinė gyvenvietė pastaruoju metu auga, daugėja gyventojų ir šalia esančiuose soduose, atsikelia jaunų šeimų, gal bus ir daugiau vaikų?“ – kalbėjo direktorė L. Trakumienė.

Padėkojęs vaikams už programėlę, kalbėdamas su prūsališkiais, meras A. Klišonis pasidžiaugė, kad jiems duotą pažadą dėl langų pavyko ištesėti.

„Nėra paprasta rasti lėšų Savivaldybės biudžete, nes „lopomų skylių“ dar daug. Pernai skyrėme lėšų miesto darželių langams, beliko tik Prūsalių bei Žemaičių Kalvarijos darželiai-mokyklos. Prūsalių darželis nuo pat įsikūrimo buvo remonto nepaliestas, tarsi koks paveldo objektas, – pastebėjo meras. – Todėl ir priėmėme sprendimą dalį sutaupytų Savivaldybės lėšų skirti šiam darželiui. Pasisekė, kad langų keitimo paslaugą pavyko nupirkti už gerą kainą. Prūsalių darželyje sumontuota 260 kv. m langų, kurie kainavo  24 831,38 euro.“

Langus keitusios įmonės vadovas R. Jocys prisipažino, jog per ilgus darbo metus teko pirmą kartą darželyje dirbti žiemą.

„Dirbome sausį, vasarį ir kovą, dėl šalčių darbai buvo sustoję, tačiau vaikų įstaigoje elgėmės atsakingai: ką tą dieną pradėjome, reikėjo ir užbaigti. Lėšos – iš Savivaldybės, o mes – tik fizinių darbų atlikėjai. Naudokitės ir gerai gyvenkite“, – linkėjo „Regilos“ vadovas.

Būgštaujančius dėl įstaigos ateities prūsališkius nuramino iš savivaldybių švietimo skyrių  vedėjams skirto seminaro ką tik grįžusi V. Pociutė, kuri patikino, kad šis darželis-mokykla nepatenka į tinklo optimizavimo planus. Kaimo mokyklėlėse vis dar leidžiama dirbti jungtinėse klasėse (Prūsaliuose šiais mokslo metais antrokus ir ketvirtokus moko Rima Alonderienė, o pirmokus ir trečiokus – Saulius Ratas), minimalus vaikų skaičius tokioje klasėje negali būti mažesnis nei devyni pradinukai.

Šiuo metu Prūsalių darželį-mokyklą lanko 48 vaikai.

„Linkiu kelti vaikų ugdymo kokybę ir džiaugtis tuo, ką turite“, – linkėjo kolektyvui V. Pociutė.

Savivaldybės tarybos narys R. Remėza prisipažino Prūsaliams tebejaučiantis ypatingus jausmus, mat darželį lankė ir jo dukros.

„Neliko paukštyno, kultūros namų, tačiau darželis – išliko! Prūsaliai nėra kaimas, gal labiau – Plungės priemiestis, į kurį visada malonu sugrįžti, pabendrauti su žmonėmis. Prieš porą metų su grupe bendraminčių žadėjome darželiui pakeisti langus, malonu sugrįžti, kai pažadai jau įvykdyti,“ – kalbėjo R. Remėza.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.