Projektuotojai pateikė dvi Plungės miesto stadiono rekonstravimo projekto alternatyvas

2016-01-19

      Sausio 14 dieną  Plungės rajono savivaldybėje „Uostamiesčio projektų“ specialistai pristatė dvi stadiono, esančio Plungės dvaro sodybos teritorijoje, rekonstravimo projekto alternatyvas, sukuriant aktyvaus poilsio ir pramogų zoną. Vienas poilsio ir pramogų zonos formavimo stilius buvo klasikinis, o kitas – modernesnių formų.

     Parko teritorijoje esančią stadiono teritoriją reikia suprojektuoti taip, kad rekonstrukcijos darbams būtų galima naudoti Plungei, kaip tikslinei teritorijai, numatytas lėšas. Pagal finansuotojų reikalavimus, stadionas turi tenkinti ne tik miestelėnų sportavimo, bet ir poilsio, pramogavimo poreikius.

     Sutartis dėl stadiono projekto rekonstravimo koregavimo su „Uostamiesčio projektais“ buvo pasirašyta gruodžio 3 dieną. Užduočiai į gyvendinti projektuotojams buvo duotas  4 mėnesių terminas. Projektuotojai atvežė du stadiono teritorijos su poilsio ir pramogų zonomis rekonstravimo planus. Vienas –  klasikinių, kitas – modernių formų.

     Projektuotojai pasiūlė vietoje anksčiau stadiono rekonstravimo projekte numatytos vienos žiūrovų tribūnos į rengti paplūdimio tinklinio aikštelę, o greta jos – stacionarių lauko treniruoklių zoną. Plotas prie šalia stadiono esančio parko tvenkinio planuose numatytas kaip bendruomenės laisvalaikio vieta. čŒia siūloma į rengti vaikų žaidimų aikštelę, taip pat – pasyvaus poilsio zoną senjorams su stalo žaidimų (pvz. – šachmatų) staliukais ir pan. Ant šlaito link tvenkinio galėtų būti nedidelis amfiteatras su vieta kilnojamai scenai pastatyti.

     Pasitarime dalyvavęs meras Audrius Klišonis projektuotojų paprašė brėžiniuose sukeisti vietas, numatytas senjorams ir vaikų žaidimams – esą bus saugiau, jei vaikams skirta aikštelė bus į rengta kiek tolėliau nuo parko tvenkinio. Meras taip pat suabejojo, ar amfiteatre prie stadiono bus rengiami koncertai, turint galvoje, kad artimiausiu metu planuojama iš esmės pertvarkyti renginiams skirtą Babrungo slėnį . Tačiau gražiai suformuotas  ir apželdintas šlaitas prie stadiono puikiai tiktų miestelėnų iškyloms į gamtą, kai, prisėdus ant žolėje esančių akmens plokščių, būtų patogu pailsėti, pasižvalgyti į parko teritoriją, išgerti termose atsineštos kavos ar arbatos. Kalbėta, jog žolynas prie amfiteatro puikiai tiktų ir mažojo golfo aikštelei į rengti.

     Pagrindinis į važiavimas į rekonstruoto stadiono su pramogų ir poilsio zonomis teritoriją būtų iš šiaurinės pusės (nuo „Galeros“). Pėstiesiems numatytas į ėjimas ir iš Dariaus ir Girėno gatvės pusės. Visa pertvarkyto stadiono teritorija būtų apšviesta ir stebima vaizdo kameromis. Standartiniam futbolo stadionui laistyti planuojama į rengti automatinę laistymo sistemą, kokia į rengta ir prie centrinių dvaro rūmų.

     Kadangi stadiono rekonstrukcijos projektas turi atitikti ir verslumo kriterijus, už tinklinio aikštelės paprašyta suprojektuoti vietą lauko prekybai ar žmonių maitinimui.

     Aptarę stadiono rekonstrukcijos su papildomomis zonomis variantus, plungiškiai, Savivaldybės architekto Tomo Jocio siūlymu, pasirinko klasikinį stilių.

     Gavę iš projektuotojų siūlomų sprendinių vizualizacijos medžiagą, Plungės rajono savivaldybės vadovai jau vasario pradžioje vyks į Vidaus reikalų ministeriją derinti stadiono teritorijos sklypo tvarkymo ir architektūrinių sprendinių plano.


Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.