Projekto „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ partnerių susitikimas

2013-12-04
 

 

 

Plungės sporto ir rekreacijos centras kartu su partneriais iš Gdansko (Lenkijos Respublika) ir Roskildo (Danijos Karalystė) verslo koledžo  pagal 2007-2013 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programą vykdo projektą „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ („Sport as a common path for tolerance and respect (RESPECT BALTICUM)”). Projekto partneriai nuosekliai įgyvendina pagrindinę idėją – sumažinti vyraujančią hipokineziją (judėjimo stoka, nepakankamumas lokomotorinio aparato ir ypač skeleto raumenų apkrovimas bei treniravimas) visuomenėje ir per tarptautinį bendradarbiavimą ugdyti toleranciją kultūriniams skirtumams. Projekto metu organizuojami  partnerių susitikimai, tarptautiniai futbolo turnyrai, vykdomi įvairūs futbolo užsiėmimai ir seminarai, skirti UEFA „Respect“ programai (kova su diskriminacija, rasizmu, sveikatingumo per fizinį aktyvumą, tarptautinio dialogo tarp futbolo aistruolių skatinimas) vykdyti. Šių užsiėmimų metu projekto dalyviai supažįsta su garbingo žaidimo taisyklėmis, ugdo toleranciją ir pagarbą kitam žmogui.

Projekto partnerių susitikimo dalyviai

Šių metų lapkričio 19-21 dienomis Plungėje vyko antrasis tarptautinis projekto partnerių susitikimas, skirtas aptarti jau įgyvendintas projekto veiklas bei pasirengti artėjančiam tarptautiniam futbolo turnyrui Plungėje. Susitikime  dalyvavo ir Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, Telšių apskrities futbolo federacijos prezidentas Leonas Dunauskas bei Pietų Baltijos programos Informacijos centro Lietuvoje koordinatorė Audronė Aužbikavičiūtė.  

Pirmą susitikimo dieną projekto partneriai apibendrino 2013 m. rugsėjo 18-19 d. vykusį futbolo turnyrą Gdanske, aptarė pasirengimą jam, diskutavo, kokie buvo taikomi atrankos metodai dalyviams, pasidalijo patirtimi apie žaidėjų suskirstymą grupėmis, žaidimų organizavimą, numatė seminarus treneriams ir užsiėmimus, skirtus UEFA „Respect“ programai, aptarė užimtumo jauniesiems projekto dalyviams po sportinių veiklų organizavimą, pasidalijo viešinimo apie vykdomą projektą informacija. Partneriai pasidžiaugė sėkmingai organizuotu turnyru Gdanske, kuriame dalyviams buvo sukurtos puikios gyvenimo ir sportavimo sąlygos – nedidelis atstumas nuo viešbučio iki stadiono, ypatingai geros futbolo aikštės, sumaniai parengtas rungtynių tvarkaraštis, puikus žaidėjų lygis, įspūdingos atidarymo ir uždarymo šventės ir kt.

Susitikimo metu nutarta kitą tarptautinį futbolo turnyrą surengti 2014 m. balandžio 30 d. – gegužės 1 d. Plungėje. Šiame turnyre dalyvaus 16 komandų, kuriose žaidėjai bus suskirstyti į dvi amžiaus grupes – vaikų grupę U12 ir jaunimo grupę U17. Jaunimo grupėje U17 varžybos vyks dviejose kategorijose – vaikinų  ir merginų. Jose dalyvaus po keturias komandas – po dvi iš Danijos ir po vieną iš Lietuvos ir Lenkijos. U12 vaikų grupėje varžysis 8 berniukų komandos – šešios komandos iš Lietuvos, dvi iš Lenkijos.

Antrą susitikimo dieną buvo pristatyta projekto interneto svetainė  www.respectbalticum.eu. Pateiktos svetainės  valdymo instrukcijos, patikrintas jos funkcionavimas. Baigiantis susitikimui, susitarta dėl tolesnio projekto įgyvendinimo ir jo viešinimo veiklų, pakoreguotas projekto biudžetas. Nutarta, kad, įvykus tarptautiniam futbolo turnyrui Plungėje kitų metų pavasarį, kitas partnerių susitikimas vyks Roskilde 2014 m. birželio 11 – 13 d.

 

Plungės sporto ir rekreacijos centro informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.