Projekto „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ partnerių susitikimas Roskildėje

2014-06-18

         Jau antrus metus tęsiasi turiningas Plungės sporto ir rekreacijos centro, Gdansko  sporto ir rekreacijos centro (Lenkijos Respublika) ir Roskildės verslo koledžo (Danijos Karalystė)  bendradarbiavimas, įgyvendinant projektą „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ („Sport as a common path for tolerance and respect (RESPECT BALTICUM)”), parengtą pagal 2007-2013 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programą.

         Per tuos metus suorganizuoti du futbolo turnyrai Gdanske ir Plungėje, du tarptautiniai projekto partnerių susitikimai. Buvo vykdomi įvairūs futbolo užsiėmimai ir seminarai, skirti UEFA „Respect“ programai, kovojančiai su diskriminacija, rasizmu, skatinančiai sveikatingumą per fizinį aktyvumą, tarptautinį dialogą tarp futbolo aistruolių. Svarbiausia projekto idėja – šių užsiėmimų metu projekto dalyvius supažindinti su garbingo žaidimo taisyklėmis, ugdyti toleranciją ir pagarbą kitam žmogui.

         Pasaulio futbolo čempionato išvakarėse, birželio 10-11 dienomis, Roskildėje įvyko trečiasis tarptautinis projekto „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ partnerių susitikimas. Simboliška, bet šis susitikimas buvo skirtas pasirengti artėjančiam tarptautiniam futbolo turnyrui Roskildėje bei jau įgyvendintoms projekto veikloms aptarti.

         Pirmą susitikimo dieną projekto partneriai aptarė  2014 m. balandžio 30 – gegužės 1 d. vykusį futbolo turnyrą Plungėje. Džiugu, kad partneriams patiko turnyro organizavimas, maitinimas, puikios apgyvendinimo sąlygos prie Platelių ežero. Žinoma, lenkų, o juo labiau – danų nepavyko nustebinti Plungės miesto centrinio stadiono infrastruktūra, tačiau komandinė dvasia, užimtumo programos jauniesiems futbolininkas, seminarai treneriams, plungiškių savanorių pagalba maloniai kompensavo šį trūkumą.

Susitikimo dalyviai

         Susitikimo metu nutarta trečiąjį tarptautinį futbolo turnyrą surengti 2014 m. rugsėjo 17-18 dienomis Roskildėje. Šiame turnyre tradiciškai dalyvaus 16 komandų, kurių  žaidėjai bus suskirstyti į dvi amžiaus grupes – vaikų grupę U12 ir jaunimo grupę U17. Jaunimo grupės U17 varžybos vyks dviejose kategorijose – vaikinų ir merginų.

         Projekto veikloms artėjant į pabaigą, spalio 9-10 dienomis Gdanske vyks baigiamoji konferencija, kurioje dalyvaus bent po dešimt kiekvienos projekto šalies atstovų – aktyviausiai sportą palaikančių vietos atstovų, geriausių sportininkų, rėmėjų. Kadangi tomis dienomis Gdanske organizuojamas metinis Sporto kongresas, tikimasi sulaukti didelio vietos, regioninio ir nacionalinio lygmens dėmesio. Projekto vadovas Kamilis Koniuszevskis iš Gdansko vienoje iš kongreso plenarinių sesijų pristatys projekto „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ pasiekimus, iškilmingai įteiks apdovanojimus tolerantiškiausiems futbolininkams.

         Antroji susitikimo diena buvo skirta projekto viešinimui aptarti, leidinių leidybai, projekto interneto svetainei www.respectbalticum.eu populiarinti. Be to, diskusijose gimė ir naujo projekto idėja – „Išjudinkime Baltijos šalis!“ Projekto partneriai danai palaikė plungiškių idėją tęsti bendradarbiavimą, prijungti daugiau partnerių iš Baltijos šalių ir parengti projektą, vienijantį sportą ir sveikatą, Europos Sąjungos „Erasmus plius“ programai.

         Po turiningos dienos projekto partneriai aplankė Roskildės miestą, kuriame gyvena apie 50 tūkst. gyventojų. Vietiniai didžiuojasi garsiuoju Roskildės roko festivaliu, o savo miestą vadina „muzikiniu miestu“. Visur jaučiamas šis miesto įvaizdis – autobusų maršrutai, laisvalaikio zonos, netgi verslas orientuotas į muziką. Įdomu tai, kad kasmet Roskildės roko festivalis pritraukia apie 120 tūkst. lankytojų, visą savaitę vyksta meno, kultūros, muzikos ir labdaros renginiai, be atlygio triūsia šimtai savanorių. Šalia Roskildės išdygsta didžiulis palapinių miestas ir, kaip juokavo patys danai, tradiciškai – visada lyja!

         Plungės sporto ir rekreacijos centro informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.