Projekto „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ dalyviai Roskildėje priėmė iššūkį „Išlaisvink kamuolį!“

2015-02-26

Vasario 12 – 13 dienomis Roskildėje (Danijos Karalystė) vyko projekto „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“, įgyvendinamo pagal Pietų Baltijos programą, partnerių susitikimas. Po projekto pratęsimo tai pirmasis susitikimas, kuriame partneriai dalijosi konkrečiomis idėjomis apie galimus bendrus projektus artimiausioje ateityje. Beje, trijų projektų „rėmai“ yra pratęsto projekto siekiamas rezultatas.

Sėkmingai įgyvendinę tris tarptautinius futbolo turnyrus, pravedę užsiėmimus sportininkams, jų tėvams, treneriams, susitikimo Roskildėje dalyviai turėjo paplušėti ieškodami naujų idėjų, kurios galėtų būti įdomios Europai.

Projekto partneriai iš Gdansko (Lenkija) siūlė sporto rinkodaros idėją, panašią į „ledinio kibiro iššūkį“. Sukūrus panašią iniciatyvą, būtų galima paremti kaimo sporto klubus ar komandas, kurioms stinga lėšų. Netrukus ši idėja buvo įgyvendinta – visi susitikimo dalyviai priėmė iššūkį „Išlaisvink kamuolį!“ ir, palinkėję vienai Lenkijos vaikų futbolo komandai sėkmės sportuojant, draugiškai spyrė kamuolius Roskildės verslo koledžo sporto salėje (video https://www.youtube.com/watch?v=YOm_iltzydI ).

Kita projekto idėja – Baltijos sporto žaidynės. Planuojama, kad Pietų Baltijos regiono šalys susiburs į vieną projekto komandą ir surengs sporto žaidynes, kuriose svarbiausia – kuo geriau panaudoti esamas gamtines sąlygas ir sukurti įdomias sporto rungtis.

Trečioji idėja – jaunimo tarptautinių renginių vadybos mokymai. Įgiję patirties organizuojant tarptautinius futbolo turnyrus, projekto partneriai mano, kad ja galėtų pasidalyti su jaunimu. Planuojama, kad mokymai turėtų vykti bent keturiose šalyse, kuriose jaunimas būtų tiesiogiai įtrauktas į renginio organizavimą ir jo pravedimą.

Šias ir kitas projekto idėjas susitikimo Roskildėje dalyviai aptarė su europinių projektų vertinimo patirties turinčiu ekspertu, kuris pateikė pastabų ir negailėjo patarimų: siūlė mintis dėstyti aiškiai ir nemanyti, kad vertintojas pats padarys reikiamas išvadas, patarė parengtą paraišką duoti perskaityti kitam žmogui, jei jis supras, supras ir vertintojas, pabrėžė, kad numatytos veiklos turi tiksliai atitikti suplanuotą biudžetą, būtent šioje vietoje klystama dažniausiai, sakė, kad 4 partneriai geriau nei trys, nes visada egzistuoja tikimybė, kad partneris gali pasitraukti iš projekto.

Kadangi susitikimo dalyviams labiausiai patiko Baltijos sporto žaidynių projektas, nutarta į kitą susitikimą Gdanske atvykti su galimais šio projekto partneriais – mokyklų, sporto klubų, nevyriausybinių organizacijų, privataus sektoriaus atstovais, siekiant suburti kuo platesnį vietos partnerių ratą ir taip sukurti strateginę partnerystę. Tad Plungės sporto ir rekreacijos centro atstovai – Evaldas Jocys ir Rasa Jonušienė – namo išvyko su užduotimi susirasti vietos partnerių naujam ir įdomiam projektui.

 

Plungės sporto ir rekreacijos centro informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.