Projekto „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ baigiamoji konferencija – 2-ojo tarptautinio Baltijos šalių sporto rinkodaros kongreso dalis

2014-10-15

Spalio 9 – 10 dienomis Gdansko mieste (Lenkijos Respublika) posėdžiavo Lenkijos, Suomijos, Danijos, Lietuvos nacionalinių sporto šakų, federacijų ir klubų atstovai – vyko 2-asis tarptautinis Baltijos šalių sporto rinkodaros kongresas. 

Į šį tarptautinį renginį gražiai įsiliejo projekto „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ baigiamoji konferencija. Lietuvai atstovavo Plungės sporto ir rekreacijos centro delegacija, kuri kartu su partneriais iš Gdansko ir Roskildės (Danijos Karalystė) dalyvavo plenarinėje sesijoje „Tarptautinės finansavimo galimybės fizinio aktyvumo veikloms“.

Kadangi daugiausia laiko renginyje buvo skirta tarptautinių sporto renginių rinkodarai, kongreso dalyviai sužinojo, kokią naudą šaliai ir miestui atneša tokių sporto renginių organizavimas: atnaujinamos renginiui skirtos bazės, pagerinama bendra miesto infrastruktūra, miestas atgimsta, pagerėja jo tarptautinė reputacija, suaktyvėja turizmas ir tarpregioninis bendradarbiavimas, pagerėja socialinis aprūpinimas, atsiranda papildomų darbo vietų ir naujų galimybių vietiniam verslui, atgimsta bendruomenės dvasia. Aptartos ir opiausios problemos – triukšmo, apgyvendinimo ir automobilių stovėjimo vietų stokos, žalos gamtai ir aplinkai, draudimo nuo nelaimingų atsitikimų didžiajame sporte spragos. Pranešimus skaitė užsienio šalių ekspertai – Suomijos Haaga-Helia universiteto profesorius Kari Puronaho ir JAMK universiteto lektorius Risto Rasku, Turkijos Okan universiteto profesoriaus padėjėjas Cem Tinaz. Įspūdžiui sustiprinti kongrese automobilių sporto tema pasisakė daugkartinis Lenkijos ralio čempionas Kajetanas Kajetanowiczius, debatuose apie draudimo kompanijas dalyvavo jachtos kapitonas ir jachtų statytojas Romanas Paszke, o patį renginį vedė olimpinis, pasaulio ir Europos sportinio ėjimo čempionas Robertas Korzeniowskis. Renginio atmosfera ir dalyvių gerove rūpinosi Gdansko miesto savivaldybės mero pavaduotojas Andrzejus Bojanowskis.

Plungės sporto ir rekreacijos centro delegacija

Plungės sporto ir rekreacijos centro delegacija plenarinėje sesijoje „Tarptautinės finansavimo galimybės fizinio aktyvumo veikloms“ pristatė savo tarptautinę patirtį, vykdant projektą „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“, įgyvendinamą pagal 2007-2013 metų Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programą. Projektas suteikė nemažos masinių sporto renginių organizavimo patirties – suorganizuoti trys tarptautiniai futbolo turnyrai, vienas iš jų – Plungėje. Be to, projekto partnerių susitikimai, vykdomi įvairūs futbolo užsiėmimai ir seminarai, skirti UEFA „Respect“ programai įgyvendinti, įkvėpė naujoms idėjoms, tolesniam bendradarbiavimui, jaunuosius futbolo žaidėjus paskatino puoselėti kultūrines vertybes, ugdyti toleranciją kitam žmogui. Diskusijoms pasisukus apie įgytą patirtį finansuojant sportines veiklas iš tarptautinių programų lėšų, projekto vadovas Evaldas Jocys paminėjo, kad teko priimti ne vieną iššūkį. Plungės sporto ir rekreacijos centras buvo tik ką įsikūręs, kai teko ieškoti šaltinių projekto veikloms iš dalies finansuoti – projekto biudžete numatyto 15 proc. prisidėjimo. Laimė, Savivaldybės taryba patikėjo sporto entuziastais ir skyrė reikalingų lėšų. Projekto vykdymo metu dėl lėtai grįžtančių deklaruotų išlaidų Savivaldybės tarybai teko priimti sprendimus dėl finansinių išteklių perskirstymo, kad numatytos projekto veiklos būtų įgyvendintos laiku.

Plungės SRC direktoriaus pavaduotojas Evaldas Jocys ir direktorius Alvydas Viršilas

Projekto partneriai iš Gdansko sporto ir rekreacijos centro bei Roskildės verslo koledžo taip pat pasidalijo mintimis apie projekto įgyvendinimą, kurio sėkmę lėmė tinkamas pasirengimas. Vis dėlto, labiausiai kalba krypo naujų planų link. Jau sugeneruota naujo projekto idėja, pateikta paraiška. Tikimasi tarptautinės paramos ne tik projekto „Sportas – kelias į toleranciją ir pagarbą“ veiklų tęstinumui, bet ir naujam projektui „Išjudinkime Baltijos šalis!“

Kongreso Gdanske dalyviai vienareikšmiškai teigė, kad trūkumų organizuojant masinius sportinius renginius visuomet bus, tačiau sėkmingai suorganizuoti čempionatai, varžybos, turnyrai paprastai pasižymi korektiška ir strategine organizacija, veiksmų vykdymu pagal planą, įvairių sričių specialistų susitelkimu bendram tikslui. Tada ir pasiekiamas aukščiausio lygmens rezultatas!

 

Plungės sporto ir rekreacijos centro informacija


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.