Projekto „M. K. Čiurlionio kelias“ atidarymas

2019-05-27

 

 

Gegužės 29 d., trečiadienį, Žemaičių dailės muziejus kviečia susipažinti su Plungės krašto vietovėmis, kuriose gyveno ir lankėsi dailininkas, kompozitorius Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Detali ekskursijos ir vakaro koncerto programa – plakate.

Kultūros kelias eis per vietoves, susijusias su kompozitoriaus ir dailininko gyvenimu ir kūryba – Varėną, Druskininkus, Plungę, Rietavą, Palangą, Kauną ir Vilnių. Į nacionalinį M. K. Čiurlionio projektą bus įtraukti ir jau ilgus metus organizuojami renginiai – tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, fortepijoninės muzikos festivalis Druskininkų M. K. Čiurlionio memorialiniuose namuose, tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas bei tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis Palangoje. Iki 2025 m., kai bus minimos M. K. Čiurlionio 150-osios gimimo metines, planuojama į nacionalinį maršrutą įtraukti Lenkiją, Vokietiją, Rusiją, kitas su kompozitoriumi susijusias šalis.

Lietuva sieks, kad šiam projektui būtų suteikta Europos Tarybos sertifikuoto kultūros kelio nominacija. Nacionalinį M. K. Čiurlionio kelio projektą rengs valstybinių ir nevyriausybinių įstaigų bei organizacijų atstovai, bendruomenių nariai, M.  K. Čiurlionio muzikos festivalių, koncertų, konkursų ir renginių organizatoriai.

Maloniai kviečiame dalyvauti kultūrinės topografijos savaitėje „Čiurlionio Lietuva“.

 

Žemaičių dailės muziejaus inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.