Projekto „4D miestai“ partneriai pristatė savo vietos veiksmų planus – įžengė į galutinį sveikatos inovacijų projekto etapą

2014-09-25




       Aštuoni Europos miestai, kurie dalyvauja Europos teritorinio bendradarbiavimo programos URBACT II sveikatos inovacijų projekte „4D miestai“, neseniai rinkosi į paskutinį darbo posėdį. Susitikimas vyko Tartu mieste (Estija) ir leido susipažinti su skirtingais metodais, siekiant įvertinti pagal projektą rengiamus miestų vietos veiksmų planus, skatinančius jų ekonominę ir socialinę plėtrą.

       Susitikime pristatytos įvairios galimos planų įgyvendinimo priemonės ir finansavimo galimybės nacionaliniu ir Europos lygmeniu, pavyzdžiui, kalbėta apie naują mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“. Dviejų dienų seminare pranešimą skaitė sąnaudų – naudos analizės metodo ekspertas Peter Scholten, kuris jau yra dalyvavęs ankstesniame posėdyje, vykusiame Plungėje. Jis pasiūlė keletą būdų, kaip struktūrizuoti projektus ir paskatinti įvairių suinteresuotųjų šalių dalyvavimą,

kuriant miestų vietos veiksmų planus. Keletą pastarųjų mėnesių projekto partneriai kūrė „Projekto poveikio planą“, dokumentą, kuriame nustatytos metodinės ir veiklos priemonės jam įgyvendinti, pateikta projekto santrauka. Šie planai buvo pristatyti darbo grupėms Tartu.Susitikime taip pat aptartos miestų planuojamos įgyvendinti veiklos ir tų veiklų pasiekimo indikatoriai, o tai leido partneriams žengti dar vieną svarbų žingsnį, nustatant pagrindinius veiksmus ir atitinkamus rodiklius, kurie bus naudojami, įvertinant ir optimizuojant vietos veiksmų planus.

       Susitikime Tartu mieste Plungei atstovavo savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė ir Plungės rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Jonušienė, Trečiojo amžiaus universiteto rektorius Egidijus Bulavas ir Plungės suaugusiųjų švietimo centro direktorius Adomas Kripas. Atstovai pristatė „Projekto poveikio planą“, gavo vertingų eksperto Peter Scholten patarimų, kaip būtų galima paskatinti didesnį vietos bendruomenės susidomėjimą rengiamu planu, ir pabrėžė, kad svarbiausia – išsiaiškinti vietos bendruomenės poreikius. Tik tada, eksperto nuomone, bus pasiekta norimų rezultatų. Atsižvelgdami į šį patarimą, Plungės atstovai nusprendė siūlyti Plungės vietos palaikymo grupei organizuoti diskusijas su įvairiomis suinteresuotomis šalimis – verslininkais, jaunimu, sveikatos, švietimo sričių, socialinių paslaugų sektorių atstovais.

       Kalbant apie projekto „4D miestai“ viešinimą ir lėšų pritraukimą, buvo pabrėžta, kad reikia pasinaudoti visomis įmanomomis galimybėmis reklamuojant projektą, todėl svarbu pritraukti piliečius, įstaigas ir kitas suinteresuotas institucijas glaudžiai bendradarbiauti. Taip pat buvo aptarti tolesni bendradarbiavimo veiksmai, siekiant stiprinti ryšius vietos lygmeniu, ypač dabar, kai prasideda galutinis URBACT programos įgyvendinimo etapas.

       Susitikimo metu projekto dalyviai turėjo galimybę aplankyti Tartu mokslo parką – miesto mokslo ir technologijų inkubatorių, susipažinti su išmaniosiomis technologijomis, taikomomis Tartu mieste („Smart City Lab of Tartu“), ir pasidalyti patirtimi apie skaitmeninio recepto sistemos įgyvendinimą Estijoje.

       Paskutinis projekto „4D miestai“ susitikimas vyks 2015 m. kovą projekto vadovaujančiojo partnerio iš Ispanijos Igualados mieste. Tada aštuoni projekte dalyvaujantys miestai pristatys savo darbo rezultatus ir parengtus vietos veiksmų planus, kurie skatina ekonominį augimą ir socialinę plėtrą vietos savivaldybėse.

Kas yra „4D miestai“?

       „4D miestai“ yra URBACT projektas, kuriuo siekiama vystyti Europos miestus, įtraukiant į šį procesą įvairių sveikatos ir inovacijų sričių atstovus. Pagrindinės vystymo temos: žinios ir profesinis mokymas, sveikatos priežiūros sistema, verslas ir piliečiai. Projektas apima 8 Europos miestus, kurie norėtų sukurti naują produktyvią sritį, prisidedančią prie teritorijų ekonominės veiklos ir socialinės sanglaudos stiprinimo ir įvairinimo. Projekto partneriai: Igualada (Katalonija, Ispanija) – pagrindinis projekto partneris, partneriai – Leeds (Jungtinė Karalystė), Novara (Italija), Tartu (Estija), Plungė (Lietuva), Brainport Eindhoveno Regionas (Nyderlandai), Verslo plėtros korporacija, Jena (Vokietija) ir Baia Sprie (Rumunija).

Kas yra URBACT?

       URBACT yra Europos mainų ir mokymosi programa, skatinanti tolygią miestų plėtrą. Ji suteikia galimybę miestams dirbti kartu, sprendžiant pagrindines miestų problemas.  Programa padeda vystyti pragmatinius, inovatyvius ir darnius sprendimus, kurie integruoja ekonomines, socialines ir aplinkosaugos dimensijas. Ji suteikia galimybę miestams keistis gerąja praktika ir išmoktomis pamokomis su visos Europos miestų plėtros politikos profesionalais. URBACT apima 500 miestų iš 29 šalių ir 7 000 aktyvių dalyvių.

www.urbact.eu/4dcities

 

 

Pagal vadovaujančiojo partnerio informaciją straipsnį parengė
Rasa Jonušienė,
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė

Evaluate the news

All comments
Komentarų nėra
X

    Kalba