Projekto „4D miestai“ partneriai kuria naujas sveikatos inovacijų strategijas

2014-06-16

 

     Tarptautinio projekto „4D miestai“, įgyvendinamo pagal Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo programą URBACT II programą (miestų plėtros tinklo programa), partnerių susitikimas 2014 m. gegužės 26-27 dienomis Plungėje prisidėjo prie siūlymų, kaip skatinti piliečių dalyvavimą ir įvertinti jų indėlio poveikį.

     URBACT II programos dalyviai – projekto „4D miestai“ partneriai iš Ispanijos, Italijos, Estijos, Nyderlandų, Vokietijos, Rumunijos bei Lietuvos – nuosekliai dirba su šių dienų aktualijomis, kurių analizė bus naudinga, formuluojant kuriamus vietos veiksmų planus. Šie planai apima konkrečius veiksmus, siekiant paskatinti ekonominę ir socialinę plėtrą savivaldybėse, pasitelkiant  sveikatos inovacijas.

     Neseniai įvykęs susitikimas Plungėje leido partneriams aptarti būdus, kaip į planavimo procesą įtraukti piliečius, bei pradėti kurti vietos veiksmų planų struktūrą. Vietos ir tarptautinių ekspertų dėka Europos miestų tinklas sužinojo apie piliečių socialinio dalyvavimo mechanizmus, orientuotus į visuomenės sveikatos planavimą, jų prioritetus bei taikomus metodus, siekiant geresnių šio socialinio projekto rezultatų. Be plenarinių sesijų, partneriai dirbo ir mažomis tikslinėmis grupėmis. Susitikimo metu taip pat buvo suorganizuoti vizitai į Plungės ligoninę ir Visuomenės sveikatos biurą, kuris skatina sveikos mitybos įpročius tarp gyventojų ir centralizuotai kaupia su piliečių sveikata susijusius duomenis.

      Rugsėjo mėnesį Tartu mieste (Estija) vyks kitas, priešpaskutinis, projekto partnerių posėdis, o tai reiškia, kad aštuoni partneriai bus aplankę visus projekte dalyvaujančius miestus.

 

Programos URBACT projektų atranka.

     Projektas „4D miestai“ sėkmingai įvykdė programos URBACT projektų atrankos kriterijus. Igualados miesto (Ispanija) savivaldybės mero pavaduotoja ekonominio skatinimo klausimais ir projekto „4D miestai“ vadovaujančiojo partnerio atstovė Angels Chacón paaiškino, kad „…URBACT programa ypač teigiamai įvertino socialinių inovacijų koncepciją, kuri yra pagrindinė šio projekto ašis, šimtu procentu orientuota į piliečius, siekiant gyventojams pateikti inovatyvius atsakymus apie jų poreikius naujame socialiniame ir ekonominiame kontekste“. Ji taip pat pažymėjo, kad „…viešųjų ir privačiųjų suinteresuotųjų šalių dalyvavimas yra labai svarbus, bendrai kuriant naujas strategijas sveikatos srityje“.

     Pirmasis projekto „4 D miestai“ etapas, įgyvendintas 2012 metais nuo gegužės iki spalio mėnesių, aprėpė projekto partnerių atranką, apibrėžė projekto kontekstą, metodiką ir piliečių, kurie aktyviai reiškia susirūpinimą vietos problemomis ir yra suinteresuoti jų sprendimo būdais, vietos palaikymo grupių kūrimą.

     2013 metų sausį, kai buvo patvirtintas antrasis projekto įgyvendinimo etapas, miestai partneriai aptarė įvairias su sveikata ir inovacijomis susijusias sritis, orientuotas į konkrečias miestų plėtros sritis – verslą, sveikatos priežiūros sistemą, žinias ir piliečius. Po keturių susitikimų, skirtų kiekvienai iš šių sričių, Europos miestai partneriai baigė mokymąsi ir keitimąsi patirtimi, siekiant sukurti vietos veiksmų planus ir baigti šį projektą. Projekto „4D miestai“ baigiamasis renginys įvyks 2015 metais Igualadoje, vadovaujančiame šio URBACT sveikatos inovacijų programos projekto mieste.

 

Kas yra „4D miestai“?

      „4D miestai“ yra URBACT projektas, kuriuo siekiama vystyti Europos miestus, įtraukiant į šį procesą įvairių sveikatos ir inovacijų sričių atstovus. Pagrindinės vystymo temos: žinios ir profesinis mokymas, sveikatos priežiūros sistema, verslas ir piliečiai. Projektas apima 8 Europos miestus, kurie norėtų sukurti naują produktyvią sritį, prisidedančią prie teritorijų ekonominės veiklos ir socialinės sanglaudos stiprinimo ir įvairinimo. Projekto partneriai: Igualada (Katalonija, Ispanija) – pagrindinis projekto partneris, partneriai – Leeds (Jungtinė Karalystė), Novara (Italija), Tartu (Estija), Plungė (Lietuva), Brainport Eindhoveno Regionas (Nyderlandai), Verslo plėtros korporacija, Jena (Vokietija) ir Baia Sprie (Rumunija).

 

Kas yra URBACT?

     URBACT yra Europos mainų ir mokymosi programa, skatinanti tolygią miestų plėtrą. Ji suteikia galimybę miestams dirbti kartu, sprendžiant pagrindines miestų problemas.  Programa padeda vystyti pragmatinius, inovatyvius ir darnius sprendimus, kurie integruoja ekonomines, socialines ir aplinkosaugos dimensijas. Ji suteikia galimybę miestams keistis gerąja praktika ir išmoktomis pamokomis su visos Europos miestų plėtros politikos profesionalais. URBACT apima 500 miestų iš 29 šalių ir 7 000 aktyvių dalyvių.

www.urbact.eu/4dcities

 

Pagal vadovaujančiojo partnerio informaciją straipsnį parengė
Rasa Jonušienė,
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.