Projekte „Atviras teatras 24“ – nuo teatro klasikos iki Suzuki metodų

2012-07-04

     Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“, vadovaujamas Sigitos ir Romo Matulių, Å¡iais metais vykdo kultūrinės edukacijos projektą „Atviras teatras 24“. Å į projektą, kuris skirtas teatro meno sklaidai bei vaikų ir jaunimo meniniam ugdymui, iÅ¡ dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
      „Atviras teatras 24“ savo veiklomis siekia sukurti socialinę-meninę-edukacinę erdvę, kurioje atsiskleistų vaikų ir jaunimo kūrybiÅ¡kumas,  tobulėtų jų meniniai gebėjimai, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai.

Molėtuose
Mokymai
Alantos seneliai

Projekto idėja – pristatyti teatrinio kolektyvo prasmingą veiklą, kurią kryptingai organizuojant, jauno žmogaus laisvalaikis gali būti labai prasmingas ir įdomus, parodyti, kad meno kolektyve yra ne tik mokymasis, bet ir nepaprastai įdomus vidinis kolektyvo gyvenimas, nesutelpantis į įprastas laiko normas.

     Projekto „Atviras teatras 24“ svarbiausiu akcentu tapo teatro „Saula“ jaunųjų aktorių Å¡eÅ¡ių dienų teatrinio veiksmo stovykla, įvykusi birželio 25-30 dienomis Molėtuose. 34 „sauliečiai“ ir 18 Molėtų gimnazijos teatro grupės „Remarka“ aktorių, įsikūrę prie vieno gražiausių Lietuvoje Bebrusų ežero, kartu  ne tik mokėsi, pramogavo, vaidino, bendravo, bet  ir kvietė visus stebėti teatralų prasmingą veiklą iÅ¡tisą parą bei kartu įgyvendinti  jų kuriamas  uždegančias idėjas.
     Teatrinio veiksmo stovykloje scenos kalbos, improvizacijų, scenos judesio, aktorinio meistriÅ¡kumo, režisūros pagrindų kūrybines laboratorijas vedė Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Adrija Čepaitė-PalÅ¡auskienė, E. NekroÅ¡iaus teatro „Meno fortas“ aktorė Gabrielė Kuodytė ir „Keistuolių teatro“ aktorius Vytautas RaÅ¡imas. Be įprastinių teatro meno kūrybinių laboratorijų, jauniesiems aktoriams buvo surengti ir   visame pasaulyje žinomo japonų režisieriaus Suzuki meno ir technikos supažindinimo užsiėmimai. Å is metodas moko ne tik teatro meno elementų, bet ir ugdo kūno ir valios galimybes, o svarbiausia – turtina grupinį bendravimą.
     Kūrybinių laboratorijų ir draugystės vakarų metu, kurie vyko kas vakarą liepsnojant laužui, buvo kuriami teatriniai performansai, teatrinės akcijos ir Å¡okio bei scenos judesio kompozicijos. Visi Å¡ie sukurti teatriniai veiksmai buvo pristatomi Molėtų miesto vieÅ¡osiose erdvėse. Be Å¡ių pasirodymų, įvairiose miesto vietovėse buvo organizuojamos teatrinės provokacijos, į kurias  nesąmoningai įsitraukdavo nieko neįtariantys miestelėnai. Taip jie buvo pakviesti improvizuoti, stebėti, kurti arba tiesiog smagiau ir įdomiau praleisti vakarus.
     Teatro „Saula“ aktoriai su savo teatralizuota žemaitiÅ¡ka programa aplankė  ir Molėtų rajono Alantos senelių globos namus. Senoliams buvo ne tik įdomu stebėti jaunųjų aktorių vaidybą, bet ir patiems susipažinti su teatro menu, kaip puikiu laisvalaikio praleidimo ir bendravimo būdu. Atsisveikinant „Saulos“ teatro aktoriai ir senelių globos namų gyventojai padainavo bendrą dainą ir sutarė dėl tolimesnio bendradarbiavimo.
     Tai, kad vaikų ir jaunimo teatre būti ir jo veikloje dalyvauti įdomu, demonstravo ir be galo įdomus stovyklos laisvalaikis. Vaikai ir jaunimas bendravo su savo naujaisiais bičiuliais iÅ¡ Molėtų teatro  grupės, kūrė laužus, kepė deÅ¡reles, dainavo, Å¡oko, rengė įvairius žaidimus, Å¡ėlo diskotekose, maudėsi ežere. Kadangi projektas vyko iÅ¡skirtinai gražiame AukÅ¡taitijos rajone Molėtuose, tai „sauliečiai“ susipažino su Å¡io rajono įžymybėmis, lankėsi Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, Alantos dvare ir parke.
     Plungės vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ projekto „Atviras teatras 24“ partneris, padėjęs organizuoti veiklas bei spręsti organizacines, menines ir finansines problemas, buvo Molėtų kultūros centras. Å io Centro  kvietimu, stovyklos uždarymo proga visi 52 stovyklos dalyviai savo masine scenos judesio kompozicija pradėjo ir Molėtų miesto Å¡ventę, skirtą Molėtų savivaldos 625-osioms metinėms.
     Teatro „Saula“ teatrinio veiksmo ir kryptingo teatrinio ugdymo stovykla pasibaigė, tačiau projektas „Atviras teatras 24“ tęsiasi. Rugpjūčio mėnesį „sauliečiai“  į teatrines veiklas kvies Biržų ir Varnių gyventojus, o rudenį pakvies plungiÅ¡kius į vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ kūrybinės veiklos 20-mečio renginius.
Plungės kultūros centro informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba