Projektas ,,Sveikas maistas-sveikas vaikas“ – ir įdomus, ir naudingas

2016-06-20

        2016 m. kovo mėnesį Plungės Senamiesčio mokykloje pradėtas vykdyti Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektas ,,Sveikas maistas-sveikas vaikas“, kurio tikslas – formuoti vaikų sveikos mitybos įpročius, skleisti sveikos gyvensenos principus bendruomenėje.

       Kovo mėnesį mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė R. Petreikienė visiems pradinių klasių mokiniams papasakojo apie Pasaulinę vandens dieną, aptarė vandens svarbą kiekvienam žmogui. 4a kl. mokiniai klasėje nupiešė nuotaikingus lašelius ir ant jų surašė savo mintis apie vandenį. Po to ragavo įvairių rūšių vandenį – virintą, vandentiekio, filtruotą bei natūralų – ir rinko skaniausią. Kiekvienas mokinys apskaičiavo, kiek vandens turi išgerti per parą. Atliko įvairius bandymus, kurių metu susipažino su vandens savybėmis. 4c kl. mokiniai lankėsi UAB „Plungės vandenys”, kuri daug investuoja į geriamojo vandens kokybės gerinimą. Įmonės darbuotoja papasakojo apie vandentiekiu tiekiamo geriamojo vandens kokybę, nuotekų tvarkymą.

Pasaulinė vandens diena Susitikimas UAB „Plungės vandenys” darbuotojais
Lašeliai mokinių piešiniuose Įvairių rūšių vandens palyginimas
Projekto vadovės Birutės Uthne pristatymas

 

       Balandžio mėnesį UAB ,,Sėklos“ generalinis direktorius Ramūnas Ažukas padovanojo augalų daiginimui skirtų priemonių: daigyklų, sėklų, žemių daiginimui. Klasėse mokiniai pasodino svogūnus, ridikėlius ir pipirmėtes. Kiekvieną dieną savo augalus prižiūrėjo ir suprato pagrindines augalų augimo bei vystymosi sąlygas. Aptarė augalų naudojimo galimybes, puoselėjant sveikos gyvensenos įpročius. Pertraukų metu iš namų atsineštus sumuštinius pagardino savo užaugintais svogūnų laiškais, pipirmėtėmis.

       COMENIUS daugiašalės partnerystės projekto ,,Valgyk išmintingai“ (,,Eat smart“) vadovė Birutė Uthne trečiokams ir ketvirtokams papasakojo apie tai, kaip valgo jaunimas kitose šalyse. Mokiniai susidomėję klausėsi, kaip mūsų mokyklos vyresniųjų klasių mokiniai kartu su partneriais iš Bulgarijos, Portugalijos, Turkijos ir Belgijos vykdė projektą. Žiūrėdami projekto dalyvių sukurtus filmukus, suprato pagrindinius taisyklingos mitybos įgūdžius bei etiketo taisykles, kurios nurodo, kaip elgtis prie stalo.

       Gegužės pabaigoje 3a kl. surengė nuo pirmos klasės jau tradiciniu tapusį klasės mokinių ir jų šeimos narių susiėjimą. Į sodybą sugužėjo apie 60 šventės dalyvių:  patys mažiausi  broliukai ir sesutės, trečiokai mokinukai, jų tėveliai ir net  močiutės… Visi žaidė žaidimus, dalyvavo įvairiose sportinėse rungtyse. Po smagių varžytuvių pasiruošė sveiko maisto stalą. Ne tik patys valgė sveikus užkandžius, bet pakvietė ir šeimos narius! Jiems papasakojo apie tai, kad  jau nuo kovo mėnesio yra aktyvūs projekto ,,Sveikas maistas-sveikas vaikas“ dalyviai.

Sodiname Sodiname
Stalas Valgome
       Projekto vadovės – pradinių klasių mokytojos  E. Žemgulienė, V. Razguvienė, E. Strazdauskienė.

 

 

 

 

Plungės Senamiesčio mokyklos inf.


  Šeimos šventės dalyviai

 

      

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.