Projektas „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ – XV jaunųjų menininkų sąjūdis Žemaitijoje

2015-05-07

 

 

        Stanislovo Riaubos vardas išgarsino ne tik Godelių kaimą, bet ir visą Žemaitiją. Įvairiausi menininkai stengėsi įamžinti S. Riaubos atminimą savo kūryboje. To siekiame ir mes, Plungės kultūros centro darbuotojai, Plungės rajono tautodailininkai, norėdami, kad jaunoji karta sužinotų apie talentingą menininką. Viena, kai kūriniai guli kažkur muziejuose, kas kita, jei su unikalaus skulptoriaus vardu vaikai ir jaunimas patys ieško kūrybinio sąlyčio.   Šis jaunųjų menininkų sąjūdis Žemaitijoje – gyvas paminklas Stanislovui Riaubai, pasakojantis projekto dalyviams apie Godelių burtininką, raganių, girių Rodeną,  Žemaitijos Anderseną…

        Jau penkiolikti metai, kai kartu su bundančiu pavasariu į Plungės kultūros centrą skuba  Žemaitijos dailės ir technologijų mokytojai ir jų mokiniai, nešini dailės kūriniais. Čia  jaunuosius menininkus suburia projektas, kviečiantis kurti, ieškoti, žinoti ir dalyvauti pagrindiniame projekto etape – parodoje – konkurse, skirtame S. Riaubos premijai laimėti.

        Nuo 2001 metų projekte dalyvavo 1 269 jaunieji menininkai. Per penkiolika metų parodai – konkursui  jie pateikė  5 573 kūrinius.  Šiuose skaičiuose yra ir šių metų projekto dalyviai – 60 jaunųjų talentų – ir 240 skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomosios dailės darbų. Stanislovo Riaubos premijas per keturiolika projekto vykdymo metų yra gavę 68 projekto dalyviai, 57 jauniesiems menininkams buvo įteikti žiūrovų simpatijų prizai. Tai įspūdingi skaičiai, kurie liudija, kad vaikai ir jaunimas mūsų regione darbštus ir kūrybingas, o jų mokytojai savo ugdytinius sugeba ne tik sudominti tautodailės tradicijomis, bet  ir išmokyti  kantriai dirbti. Tuo galime įsitikinti atvykę į Plungės kultūros centro parodų salę, kurioje gegužės 1- birželio 4 dienomis  yra eksponuojama  14-oji jaunųjų talentų kūrybos paroda.  Savo darbus čia rodo vaikai ir jaunimas iš Mažeikių, Telšių, Kelmės, Kretingos, Skuodo, Salantų, Židikų, Platelių, Žemaičių Kalvarijos, Ukrinų, Balėnų, Viekšnių, Ylakių, Alsėdžių, Plungės.

        Parodą gegužės 2 dieną jau aplankė nuolatiniai projekto rėmėjai – Švedijos Boksholmo organizacijos  „Draugas draugui“ nariai. Smagu, kad mūsų jaunimo kūryba žavisi ir svečiai iš užsienio, nes, anot nuolatinio parodos – konkurso vertinimo komisijos pirmininko dailininko Jono Rudzinsko, ši paroda,  tarsi dėlionės dalelė, taip pat prisideda prie Lietuvos paveikslo.

           Projekto ir parodos – konkurso uždarymo šventė įvyks šių metų birželio 4 d. 14 val. Kviečiame apsilankyti Plungės kultūros centro parodų salėje ir apžiūrėti įstabius darbus.


KC inf.


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.