Projektas „Šarnelė ir tautinis kostiumas”

2020-11-04
Lėšas projekto įgyvendinimui skiria

 

 

 

 
Projekto tikslas: per įvairias veiklas siekti bendruomenėje tautiškumo, pilietiškumo, patriotiškumo,  pagarbos, tolerancijos ir meilės vienas kitam.

Projektą „Šarnelė ir tautinis kostiumas“ pristatėme Šarnelės kraštiečių sueigos metu rugpjūčio 15 d. ir kvietėme jaunimą domėtis papročiais, apranga, Šarnelės kaimo tradicijomis. Šarnelės kaimas yra akmens amžiaus gyvenvietė. Istorija byloja, kad Šarnelės bajorkaimio teritorijoje jau neolito laikais gyveno ankstyvųjų virvelininkų kultūros atstovų. Skirtingi archeologiniai radiniai rodo žmones čia gyvenusius nuolatos. Manoma, kad pirmieji gyventojai Šarnelėje įsikūrė jau poledynmetyje. Netoli piliakalnio rasta to laikotarpio akmens amžiaus gyvenvietė. Panašu, kad žmonės vertėsi medžiokle ir gyvulininkyste.

Šis projektas stiprina meilę savo kaimui, ugdo patriotiškumą, pilietiškumą, skatina didžiuotis savo kaimo istorija, savo žmonėmis. Projektas buria žmones bendrai veiklai, ugdo jaunimo gebėjimus organizuoti renginius ir aktyvina bendruomenės narių dalyvavimą bendruomenės gyvenime.

Projekto dėka įsigyti vyro ir moters tautiniai bei kuršiški kostiumai, fotoaparatas, lentynos knygoms ir pasiektas vienas iš tikslų – bendruomenei sukurta jauki darbinė, komunikacinė atmosfera.

Žemaičių Kalvarijos KC inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.